НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Ланге Микола Миколайович

ЛАНГЕ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

(12(24).03.1858 – 15.02.1921)

123

Видатний вітчизняний психолог, один із основоположників експериментальної психології, педагог, професор філософії Новоросійського університету (Одеса), де викладав історію філософії, психологію, історію педагогіки й дидактику. Був фундатором і першим директором Вищих жіночих курсів в Одесі. Опікувався також проблемами розвитку середньої, початкової та позашкільної освіти в Одесі: викладав педагогіку в гімназії, розробляв навчальні плани, програми та курси. Проводив велику громадську роботу – очолював Історико‑філологічне товариство, заснував при ньому педагогічний відділ, був його керівником. Головував у шкільному комітеті при Міській думі, де порушував питання про необхідність реформування освіти з метою її демократизації та гуманізації. Автор підручників і праць із психології, логіки, питань реформи освіти.

 

Матеріал підготовлено
Демидою Є. Ф.,
мол. наук. співробітником
відділу науково-документного забезпечення,
соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського


Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали