НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Ланге Микола Миколайович

ЛАНГЕ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

(12(24).03.1858 – 15.02.1921)

123

Видатний вітчизняний психолог, один із основоположників експериментальної психології, педагог, професор філософії Новоросійського університету (Одеса), де викладав історію філософії, психологію, історію педагогіки й дидактику. Був фундатором і першим директором Вищих жіночих курсів в Одесі. Опікувався також проблемами розвитку середньої, початкової та позашкільної освіти в Одесі: викладав педагогіку в гімназії, розробляв навчальні плани, програми та курси. Проводив велику громадську роботу – очолював Історико‑філологічне товариство, заснував при ньому педагогічний відділ, був його керівником. Головував у шкільному комітеті при Міській думі, де порушував питання про необхідність реформування освіти з метою її демократизації та гуманізації. Автор підручників і праць із психології, логіки, питань реформи освіти.

 

Матеріал підготовлено
Демидою Є. Ф.,
мол. наук. співробітником
відділу науково-документного забезпечення,
соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського


Анонси та оголошення

26.03.2023

flowers9

Щиро вітаємо

ГОРШКОВУ НАТАЛІЮ ВОЛОДИМИРІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Сучасні технології візуалізації колекцій цифрових освітніх ресурсів (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі.

Інформаційний лист

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали