НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Біографія О. Г. Дзеверіна

Олександр Григорович Дзеверін народився  28 серпня 1908 р. у селі Сулимівка (нині Київська область) у родині селянина-бідняка. 16-річним юнаком у листопаді 1924 р. вступив на Пирятинські Вищі педагогічні курси (потім педагогічний технікум). Закінчив повний курс навчання у 1927 р., а в грудні 1928 р. підлягав іспиту кваліфікаційної комісії й захистив кваліфікаційну працю на тему «Ораторське мистецтво», про що 10 червня 1929 р. йому було видано відповідне свідоцтво і присвоєно кваліфікацію вчителя молодшого концентру трудової школи.

Педагогічну діяльність розпочав у вересні 1927 р. вчителем історії та географії семирічної трудової школи м. Біловодськ, де пропрацював два роки. З вересня 1929 р. до січня 1931 р. працював на такій же посаді в семирічній трудовій школі м. Яготин, а з січня 1931 р. й до вересня 1932 р. – директор семирічної школи й викладач історії в Харкові. Далі – класична біографія радянського науковця: аспірант Українського науково-дослідного інституту педагогіки (УНДІП) (Харків), з грудня 1935 р. до липня 1937 р. – науковий співробітник УНДІПу  і одночасно викладач історії педагогіки в Харківському педагогічному інституті. У червні 1940 р. відправлений до Львова, де протягом року завідував кафедрою педагогіки у Львівському університеті. З серпня 1941р.  до жовтня 1945 р. – на інспекторсько-контрольній роботі в Червоній армії. А з січня 1946 р. і до кінця життя мешкав і працював у Києві в УНДІПі (з 1955 р. – Науково-дослідний Інститут педагогіки Української РСР, з 1992 р. Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України).

Помер Олександр Дзеверін 5 жовтня 1978 р.


Анонси та оголошення

26.03.2023

flowers9

Щиро вітаємо

ГОРШКОВУ НАТАЛІЮ ВОЛОДИМИРІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Сучасні технології візуалізації колекцій цифрових освітніх ресурсів (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі.

Інформаційний лист

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали