НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Всеукраїнський методичний семінар «Формування інформаційної грамотності в системі роботи бібліотекаря»

21 травня 2024 року ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) проведено у форматі-онлайн Всеукраїнський методичний семінар «Формування інформаційної грамотності в системі роботи бібліотекаря».

До заходу долучилися методисти з бібліотечної роботи обласних управлінь освіти і науки, бібліотекарі інститутів післядипломної педагогічної освіти та закладів вищої освіти мережі освітянських бібліотек, загалом майже 100 учасників.

З вступним словом до учасників звернулася доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ  Лариса Березівська. Вона зазначила, що бібліотекарі відіграють ключову роль у формуванні інформаційної грамотності, виступаючи як посередники між інформаційними ресурсами та користувачами в умовах відкритої науки. Вони допомагають користувачам орієнтуватися в інформаційному просторі, навчають їх критичному мисленню та сприяють розвитку навичок самостійного пошуку і використання інформації.

Учасників семінару також привітала кандидат наук із соціальних комунікацій, т. в. о. заступника директора з наукової роботи ДНПБ Лариса Пономаренко. У короткому виступі вона акцентувала увагу на відповідальності бібліотечних працівників за створення безпечного електронного освітнього середовища, яке передбачає відповідальне використання цифрових технологій.

З  ключовими доповідями виступили Олена Гончаренко, завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ («Маніпуляції у медіа під час війни: причини, сутність, протидія») та Андрій Гуралюк, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу цифрових технологій і комп’ютерного забезпечення ДНПБ («Соціальна інженерія та захист від неї»). Тетяна Гурлєва, кандидат психологічних наук, провідний науковий співробітник лабораторії консультативної психології та психотерапії Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України презентувала свій навчальний посібник «Я свідомий читач: як убезпечити себе від маніпулятивного впливу через медіатекст». Огляд ресурсів методичного кейсу  «Формування інфомедійної грамотності бібліотекаря»  презентувала Міляуша Лапада, головний бібліограф відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ. Оксана Матвійчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти і виховання ІПО Київського столичного університету ім. Бориса Грінченка, науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ представила підсумки реалізації проєкту «Уроки Європи для шкіл України».

Учасники семінару висловили щиру подяку організаторам і доповідачам за актуальний і цікавий захід.

Запрошуємо всіх зацікавлених ознайомитися з відеозаписом заходу на YouTube-каналі

Матеріал підготувала
Олена Гончаренко


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали