НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Всеукраїнський науково-практичний онлайн-семінар «Школа інформаційно-аналітичного супроводу освіти з питань збереження психічного здоров’я в умовах воєнного стану та глобальної цифрової трансформації суспільства»

27 березня 2024 року відділом наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) в рамках П’ятнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2024» та відповідно до програми Шостого Міжнародного науково-практичного Web-форуму «Forum SOIS, 2024: розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя», здійснено відкриття та проведено перший етап Всеукраїнського науково-практичного онлайн-семінару «Школа інформаційно-аналітичного супроводу освіти з питань збереження психічного здоров’я в умовах воєнного стану та глобальної цифрової трансформації суспільства».

До семінару долучились освітяни і психологи з різних куточків України, зокрема – Київського, Одеського, Херсонського, Харківського, Тернопільського та інших регіонів, понад 150 осіб відповідно електронної реєстрації учасників.

Наголошено, що в умовах воєнного стану актуалізується проблема інформаційно-аналітичного супроводу підтримки психічного здоров’я українців і підвищення рівня їх обізнаності з питань ментального здоров’я. Означений етап семінару носить дослідницький та психоедукаційний характер і реалізує інноваційні підходи щодо використання ресурсу бібліотек як платформи для громадських просвітницьких ініціатив.

Семінар відкрила завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, кандидат педагогічних наук, старший дослідник Марина Ростока.

До заходу долучилася директор Навчально-наукового інституту психології та соціальних наук Міжрегіональної академії управління персоналом, експерт МОН України з психологічних питань, доктор психологічних наук, професор Яна Раєвська, яка розкрила певні психологічні детермінанти цифрової трансформації освіти.

Модератор семінару – провідний науковий співробітник відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Коваленко презентувала науковий доробок відділу щодо вивчення травматизації населення України в умовах воєнного стану та окреслила шляхи подолання її наслідків. Також учасникам семінару було запропоновано для опрацювання різні методики діагностики ментального здоров’я.

В обговорені проблематики онлайн-семінару брали участь практичні психологи. Зокрема, психолог військової частини Тамара Григоренко, охарактеризувала досвід щодо роботи з військовими з подолання деструктивних наслідків війни. Про результати діяльності Інклюзивно-ресурсного центру Боярської міської ради під час воєнного стану розповіла практичний психолог цього закладу, доцент кафедри психології та соціальної роботи Академії праці, соціальних відносин та туризму, кандидат педагогічних наук, доцент Марія Житинська.

З доповіддю про вагомість інформаційно-аналітичного супроводу проблеми бойового трансу в історіографічному контексті виступив старший науковий співробітник відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу, доктор історичних наук Ярослав Пилипчук.

За результатами дискусії учасники заходу окреслили шляхи й вектори школи інформаційно-аналітичного супроводу освіти з питань збереження психічного здоров’я в умовах воєнного стану та глобальної цифрової трансформації суспільства.

Перший етап онлайн-семінару відкрито! Наступний крок, запланований на 15.05.2024 р., буде присвячено питанням розвитку резильєнтності освітян в умовах воєнного стану.

Інформацію можна отримати тут.

Посилання на підключення буде надіслано всім зацікавленим і зареєстрованим учасникам напередодні другого етапу онлайн-семінару.

Форма реєстрації тут.

Інформацію підготували

Тетяна ГОДЕЦЬКА та Лариса ПОНОМАРЕНКО

 


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

03.03.2022

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали