НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Міжнародна конференція «Роль шкільних бібліотек у вихованні читаючого покоління»

16 серпня 2021 року відбулася міжнародна конференція «Роль шкільних бібліотек у вихованні читаючого покоління», організована Республіканською науково-педагогічною бібліотекою Міністерства освіти і науки Республіки  Казахстан. У конференції взяла участь завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, голова секції працівників шкільних бібліотек ВГО “Українська бібліотечна асоціація” Ірина Хемчян. У своїй доповіді «Діяльність освітянських бібліотек у залученні дітей до читання» вона ознайомила учасників з розробленою в Україні Стратегією розвитку читання на 2021–2025 роки «Читання як життєва стратегія», а також з діяльністю ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та ВГО УБА  щодо підтримки й розвитку читання в Україні.

Модерувала захід директор РНПБ МОН РК Сайдембаєва Алія Шуратівна. Завдяки висвітленню зарубіжного досвіду заявленої проблематики програма конференції була цікавою та насиченою. Зокрема, виступили представники Американської асоціації шкільних бібліотекарів, Асоціації шкільних бібліотек Росії, Республіканської державної дитячої бібліотеки при Міністерстві освіти Республіки Узбекистан та інші. У другій частині конференції було презентовано кращий досвід шкільних бібліотекарів Казахстану.

Учасники конференції у своїх виступах наголосили на тому, що залучення дітей до читання усвідомлено у світі не лише як педагогічна, а й як соціальна загальнодержавна проблема, що отримала суспільне звучання. Просування читання, як і боротьба з «вторинною» неграмотністю, сьогодні актуальні у світі. У всіх країнах існує тенденція до об’єднання зусиль держави і громадських організацій, оскільки найбільш ефективна робота можлива лише в їх тісній взаємодії. Було запропоновано розвивати міжнародну співпрацю  бібліотек у вихованні читаючого покоління.

З відеозаписом онлайн-конференції можна ознайомитися за посиланням:
https://rnpb.kz/novosti/meroprijatija_dlja_specialistov_bibliotek/translyaciya-rol-shkolnyh-bibliotek-v-vospitanii-chitayushchego-pokoleniya

І. Хемчян,
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського


Анонси та оголошення

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

18.11.2021

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Допущені до конкурсу: Якобчук Надія Олександрівна – завідувача відділу педагогічного джерелознавства та біографістики; Лапаєнко Світлана Володимирівна завідувача відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти.
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали