Презентація книги «Межигір’я – український Єрусалим: село Нові Петрівці (село Валки) Вишгородського району Київської області»

18 лютого 2020 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (ДНПБ) відбулася презентація книги істориків-дослідників Геннадія Ніколаєнка та Валентини Осипової «Межигір’я – український Єрусалим: село Нові Петрівці (село Валки) Вишгородського району Київської області». У заході взяли участь читачі та працівники ДНПБ, завідувачі спеціальних науково-педагогічних бібліотек установ НАПН України, вчителі, шкільні бібліотекарі, слухачі курсів підвищення кваліфікації Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (понад 40 осіб).
Краєзнавець Геннадій Ніколаєнко розповів про справжню цінність Межигір’я як туристичного об’єкта та його культурно-історичні пам’ятки – Свято-Преображенський монастир, Дзвінкову криницю та її цілющі властивості. Звучали вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, розповіді про затоплені села, фарфоро-фаянсовий завод та інші події.
Автор охоче відповів на запитання слухачів. Кожен з присутніх відчув тепло та святкове піднесення від зустрічі. Тож не забуваймо традиції, шануймо історію та духовні надбання свого народу!
Матеріал підготувала
головний бібліограф відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
М. Х. Лапада
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Анонси та оголошення
26.03.2026
Щиро вітаємо
ГОРШКОВУ НАТАЛІЮ ВОЛОДИМИРІВНУ
Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця, щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!
Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України Л. Д. Березівська15.03.2026
Переможці конкурсу, які пройшли затвердження вченою радою Детальніше...











