НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Інформаційні ресурси ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського для розвитку освітнього середовища післядипломної педагогічної освіти

20 травня 2020 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України відбувся науково-практичний онлайн-семінар «Інформаційні ресурси ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського для розвитку освітнього середовища післядипломної педагогічної освіти» (до Всеукраїнського фестивалю науки), організаторами якого виступили Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) та Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (далі – ІППО КУ ім. Б. Грінченка). У засіданні взяли участь співробітники обох установ, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, бібліотечні працівники мережі освітянських бібліотек України (понад 30 осіб). Техніко-технологічне забезпечення та підтримку трансляції семінару онлайн на платформі Zoom забезпечувала науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ О. Л. Гончаренко.

Відкрила семінар координатор заходу завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ, кандидат наук із соціальних комунікацій Л. О. Пономаренко, яка привітала його учасників й акцентувала увагу на актуальності тематики заходу. У своєму виступі «Науково-освітні інформаційні ресурси ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського для фахівців післядипломної освіти» вона наголосила на  актуальності дослідження інформаційних ресурсів у контексті їх впливу на освітнє середовище післядипломної педагогічної освіти. Доповідачка звернула увагу на необхідність налагодження наукової комунікації та створення інформаційних послуг і сервісів для всіх категорій користувачів наукової інформації.

Співкоординатор семінару завідувач кафедри освітнього лідерства ПО КУ ім. Б. Грінченка, кандидат наук з державного управління, доцент К. О. Линьов ознайомив учасників із основними напрямами діяльності кафедри, яка спрямована на дослідження актуальних проблем теорії та практики управління закладом освіти, забезпечення підвищення кваліфікації керівників закладів освіти як управлінців на засадах парадигми лідерства, популяризацію лідерської парадигми управління закладом освіти, розроблення сучасних навчально-методичних матеріалів та їх апробацію задля забезпечення освітнього процесу. Він зазначив, що ключовим для розвитку освітнього середовища післядипломної педагогічної освіти є його науково-інформаційний супровід із використанням сучасних електронних ресурсів і сервісів.

Основними напрямами обговорення онлайн-заходу були: інформаційні ресурси ДНПБ України у забезпеченні потреб галузі освіти, педагогіки та психології; використання цифрових сервісів та технологій в освіті та наукових дослідженнях; розвиток цифрової компетентності у післядипломній педагогічній освіті; дистанційна самоосвіта бібліотечних працівників; Stem-освіта в Україні; роль та місце бібліотеки в освітньому просторі Нової української школи.

Предметом зацікавленого обговорення учасників стали доповіді завідувача відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ І. І. Хемчян «Самоосвіта як безперервний процес саморозвитку та самовдосконалення професійної компетентності бібліотечного фахівця», наукового співробітника відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ Я. М. Ніколаєнко «Застосування освітніх цифрових інструментів в сучасному педагогічному процесі», доцента кафедри освітнього лідерства ІППО КУ ім. Бориса Грінченка, кандидата педагогічних наук О. Є. Матвійчук «Роль шкільної бібліотеки у стратегії розвитку закладу загальної середньої освіти», заступника директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи ДНПБ, кандидат історичних наук Л. І. Страйгородської «Бібліографічні ресурси як складник науково-інформаційного забезпечення післядипломної педагогічної освіти», старшого наукового співробітника відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ, кандидата історичних наук С. В. Тарнавської «Національно-патріотичне виховання у закладах післядипломної педагогічної освіти крізь призму бібліографії».

Доповіді науковців ДНПБ розкрили, зокрема, різні аспекти дослідження «Інформаційні ресурси освітянських бібліотек у розвитку педагогіки, психології та освіти», що виконується науковими працівниками відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ (2020–2022 рр., науковий керівник – Л. О. Пономаренко).

Дружня атмосфера, яка панувала під час обговорення виступів, сприяла конструктивному та ефективному діалогу між учасниками онлайн-семінару та налагодженню подальшої співпраці між ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського та Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Матеріал підготувала
в.о. завідувача відділу науково-освітніх
інформаційних ресурсів
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського,
кандидат наук із соціальних комунікацій
Л. О. Пономаренко

 


Анонси та оголошення

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

18.11.2021

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад

Допущені до конкурсу: Якобчук Надія Олександрівна – завідувача відділу педагогічного джерелознавства та біографістики; Лапаєнко Світлана Володимирівна завідувача відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти.
Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали