НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Звітні загальні збори трудового колективу Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України та Звітна науково-практична конференція «Інформаційне забезпечення сфери освіти України» за результатами наукових досліджень наукових працівників бібліотеки у 2018 році

27.12.2018

27 грудня 2018 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) відбулися Звітні загальні збори трудового колективу та Звітна науково-практична конференція «Інформаційне забезпечення сфери освіти України» за результатами наукових досліджень наукових працівників бібліотеки у 2018 році.

Відкрила звітні збори та звітну конференцію директор ДНПБ, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Дмитрівна Березівська.

У своїй звітній доповіді «Про підсумки роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України за 2018 р. та завдання на 2019 р.» Л. Д. Березівська грунтовно охарактеризувала діяльність ДНПБ за основними напрямами діяльності: наукова, науково-інформаційна, бібліотечна, соціокультурна (культурно-освітня), науково-методична робота, міжнародне співробітництво, фінансова й господарська діяльність; відзначила здобутки колективу за звітний 2018 рік, окреслила коло актуальних наукових проблем і завдань на 2019 р. за кожним із напрямів та перспективи їх розв’язання. Презентація

В обговоренні звітної доповіді взяли участь наукові та бібліотечні працівники: С. М. Кравченко, кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи, яка розкрила результати наукової роботи ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського за 2018 рік та їх упровадження у діяльність освітянських бібліотек, Л. І. Страйгородська, кандидат історичних наук, в.о. заступника директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи висвітлила результати науково-інформаційної і бібліотечної роботи ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у 2018 році, А. С. Панасюк, заступник директора з загальних питань, доповіла про підсумки господарської діяльності за 2018 р. та завдання на 2019 р., В. Г. Гайдук, головний бухгалтер, підвела підсумки фінансової діяльності ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського за 2018 р. та завдання на 2019 р. Т. І. Годецька, голова РТК, звітувала про результати виконання положень Колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДНПБ у 2018 р.

Виступили: академік О. В. Сухомлинська, яка запропонувала схвалити звіт директора і відзначила, що бібліотека за багатоманітністю напрямів роботи та за її обсягом значно перевершує усі установи НАПН України і є по суті науково-інформаційним центром з вагомим соціокультурним складником, відкритою для спілкування, надання консультацій користувачам різних категорій від учнів до науковців; С. В. Лапаєнко зазначила, що вихід наукового електронного журналу “Науково-педагогічні студії” сприятиме популяризації ДНПБ та її здобутків завдяки розміщенню у ньому статей та інших матеріалів науковців ДНПБ; О. Б. Бондарчук акцентувала увагу колективу на значній події в ДНПБ – відкритті музейної експозиції «Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського: історія і сучасність (друга половина ХІХ – початок ХХІ століття»; І. І. Хемчян підкреслила важливість слухання на Президії НАПН України питання науково-методичного забезпечення функціонування мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України; Т. І. Годецька  подякувала директору за покращення умов для роботи в ДНПБ.

Звіт директора «Про підсумки роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України за 2018 р. та завдання на 2019 р.»  схвалено одноголосно. Рішення звітних загальних зборів

До колективу учасників звітних загальних зборів трудового колективу та звітної науково-практичної конференції з вітальним словом від Світлани Олександрівни Сисоєвої, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України, академіка-секретаря Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Президії НАПН України звернулася учений секретар Відділення, кандидат педагогічних наук, доцент Інна Олегівна Титаренко. Вона позитивно оцінила звіт директора про результати роботи ДНПБ за 2018 р. і загалом діяльність ДНПБ під її керівництвом. Відзначила традиційні та інноваційні проекти. Передала позитивну оцінку про наукову, науково-інформаційну діяльність ДНПБ від С. О. Сисоєвої. Відзначила високу організацію загальних зборів трудового колективу та звітної науково-практичної конференції.

Друга частина конференції традиційно проходила у форматі секційних засідань, де обговорювалися результати виконання досліджень фундаментальної та прикладних НДР:

  • секція І «Відображення розвитку національної освіти і педагогічної думки у друкованих та електронних виданнях» (модератор засідання секції, керівник теми – О. В. Сухомлинська, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, головний науковий співробітник відділу історії освіти);
  • секція ІІ «Науково-методичні засади розвитку освітянських бібліотек як важливого складника освітнього середовища» (модератор засідання секції, керівник теми – Т. В. Добко, доктор наук із соціальних комунікацій, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності освітянських бібліотек);
  • секція ІІІ «Науково-інформаційний супровід освітянської галузі в умовах євроінтеграційних та глобалізаційних процесів» (модератор засідання секції, керівник теми – А. В. Селецький, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу наукової реферативної та аналітичної інформації у сфері освіти).

Підбиваючи підсумки, модератори засідань секцій позитивно оцінили результати наукової діяльності ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, а директор Л. Д. Березівська акцентувала увагу на важливості проведення наукової роботи науковцями ДНПБ для інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

За результатами роботи звітної науково-практичної конференції підготовлено збірник тез доповідей співробітників ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського. 

.

 Матеріал підготувала
вчен
ий секретар,
канд. пед. наук, с. н. с.
С. В. Лапаєнко

2018.12.27-02 2018.12.27-03
2018.12.27-04 2018.12.27-05
2018.12.27-06 2018.12.27-09
2018.12.27-07 2018.12.27-08

Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали