НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Бібліотекарі з Вінниччини ознайомилися з досвідом роботи польських бібліотек

26.05.2017

24 травня 2017 р. Пункт європейської інформації ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України, що функціонує в рамках міжнародного проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», відвідали шкільні бібліотекарі загальноосвітніх навчальних закладів Вінницької області.

Я. М. Ніколаєнко, науковий співробітник відділу науково-документного забезпечення та соціокультурної діяльності, ознайомила вінничан із досвідом роботи шкільних бібліотек у Польщі. Вона зазначила, що окрім підготовки до уроків, шкільних та позашкільних заходів бібліотеки в Польщі готують молоду людину до самостійного пошуку, відбору та використання інформації, до участі в  науковому та культурному житті суспільства, а також до регулярної самоосвіти.

Дедалі частіше бібліотеки Польщі стають комп’ютеризованими багатофункціональними закладами, сучасними навчальними і методичними центрами шкіл із доступом до Інтернету та різноманітних баз даних, із копіювальним та мультимедійним обладнанням. Вони сприяють реалізації освітніх проектів, розвитку здібностей і зацікавлень учнів, а також є важливими культурними осередками з організації дозвілля. Тут відбуваються літературні вечори, вистави, театралізовані дійства, показ фільмів, різні конкурси, конференції, дискусії, авторські вечори, навчальні ігри, презентації освітніх проектів тощо. При бібліотеці діють різні гуртки та клуби (любителів книги, літературні, краєзнавчо-туристичні, екологічні тощо), а також редакції шкільних чи бібліотечних газет. Тому шкільні бібліотеки стають важливими ланками культурного та інтелектуального життя не лише школи, а й всієї громади.

На сьогодні важливою тенденцією в бібліотечній справі Польщі є збільшення колекції аудіовізуальних та електронних документів, оскільки вони уможливлюють швидке та успішне засвоєння інформації забезпечують можливість різностороннього, багатоаспектного пошуку, пробуджують пізнавальну мотивацію.

Матеріал підготувала
н. с. відділу науково-документного
забезпечення та соціокультурної діяльності
С. М. Глазунова


Анонси та оголошення

18.09.2020

Щиро вітаємо

ШОЛОХОВУ НАТАЛІЮ ЄВГЕНІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивного настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

flowers9

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

17.09.2020

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо до публікації в електронному науковому журналі «Науково-педагогічні студії», який готує Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України спільно з Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією.  Детальніше....

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали