НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Відділ науково-документного забезпечення, соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків

Відділ науково-документного забезпечення, соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського створено у 2017 р. У відділі функціонують два сектори:

 • сектор обслуговування, соціокультурних комунікацій та міжнародних зв’язків
 • сектор комплексного обслуговування (приміщення Київського міського будинку вчителя)

Мета, напрями діяльності відділу науково-документного забезпечення,
соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків

Метою діяльності відділу є проведення наукових досліджень із питань вивчення й удосконалення системи науково-інформаційного забезпечення освітянської галузі, сучасних підходів до вдосконалення системи обслуговування, ефективності використання фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського,  задоволення інформаційних і соціокультурних потреб користувачів, розвитку соціокультурних комунікацій як складової частини інформаційного забезпечення педагогічної галузі України; збереження та розвиток соціокультурних комунікацій бібліотеки як складової частини інформаційного забезпечення педагогічної галузі, встановлення міжнародних зв’язків задля сприяння інтеграції України до європейського науково-освітнього простору та формування успішного іміджу бібліотеки в суспільстві як установи інформаційного типу найвищого рівня; оперативне та якісне забезпечення користувачів документами на різних носіях інформації з фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського та бібліотек м. Києва.

НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ВІДДІЛУ

 1. Науково-дослідна робота.
 2. Науково-бібліотечна робота.
 3. Науково-інформаційна діяльність.
 4. Науково-організаційна робота.
 5. Культурно-освітня діяльність.
 6. Проведення масових науково-практичних заходів
 7. Міжнародне співробітництво.
 8. Зв’язки із засобами масової інформації та громадськістю.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ВІДДІЛУ

 1. Проведення наукових досліджень із питань вивчення й удосконалення системи науково-інформаційного забезпечення освітянської галузі, сучасних підходів до вдосконалення системи обслуговування, ефективності використання фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, задоволення інформаційних і соціокультурних потреб користувачів, розвитку соціокультурних комунікацій як складової частини інформаційного забезпечення педагогічної галузі України.
 2. Здійснення моніторингу соціокультурних потреб освітян і громадськості з метою узагальнення наукового бачення проблем і через проведення заходів сприяння їхньому вирішенню.
 3. Вивчення та впровадження в діяльність Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, інноваційних технологій, форм і методів організації та проведення науково-інформаційних і культурно-освітніх заходів, які задовольняли б інформаційно-освітні потреби основних категорій користувачів на сучасному етапі та в найближчій перспективі.
 4. Упровадження в практику роботи мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України результатів наукових досліджень із питань інформаційного забезпечення потреб користувачів, сучасних підходів до вдосконалення системи обслуговування, ефективності використання фонду бібліотеки, розвитку соціокультурної діяльності.
 5. Моніторинг упровадження в практику роботи мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України результатів досліджень за завершеними НДР, що здійснюються у відділі.
 6. Оперативне та якісне забезпечення користувачів документами на різних носіях інформації з фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського та бібліотек м. Києва.
 7. Здійснення електронної доставки документів та виконання платних послуг за разовими запитами дистантних користувачів.
 8. Популяризація та розкриття галузевого бібліотечно-інформаційного ресурсу ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського через організацію книжкових виставок (віртуальних, традиційних) та підготовку комплекту матеріалів для інформаційно-бібліографічного ресурсу «Видатні педагоги України та світу».
 9. Встановлення широкого спектра соціокультурних зв’язків і наукового співробітництва бібліотеки за такими напрямами: організація комплексних науково-інформаційних та культурно-освітніх заходів; участь у наукових конференціях, семінарах, круглих столах, інших масових заходах.
 10. Організація та проведення науково-інформаційних і культурно-освітніх заходів (науково-педагогічний лекторій, педагогічні читання, круглі столи, педагогічні ради, художньо-мистецькі виставки, презентації, зустрічі тощо).
 11. Розвиток партнерських стосунків із спорідненими зарубіжними установами (бібліотеками, архівами, музеями, науковими установами, навчальними закладами, освітніми центрами тощо), іншими професійними об’єднаннями, фондами і благочинними організаціями в Україні та за її межами.
 12. Налагодження міжнародного діяльності завдяки участі в міжнародних проектах, програмах візитів й обмінів, проведення спільних із зарубіжними інституціями культурно-освітніх заходів, підготовка документів до укладання угод про партнерство.

СПІВРОБІТНИКИ ВІДДІЛУ

Павленко Тетяна Степанівна
Посада:
науковий співробітник
Наукові інтереси: дистанційне науково-інформаційне забезпечення, обслуговування користувачів у контексті впровадження сучасних інформаційних технологій та створення електронних інформаційних ресурсів
Google Академія Електронний архів НАПН України

Ніколаєнко Ярослава Миколаївна
Посада:
науковий співробітник
Наукові інтереси: соціокультурні комунікації, науково-інформаційні  і культурно-освітні заходи , корпоративна культура.
Google Академія Електронний архів НАПН України

Сідляренко Людмила Валеріївна
Посада:
головний бібліотекар

Мелещенко Людмила Митрофанівна
Посада:
головний бібліотекар

Фіх Валерія Валентинівна
Посада:
провідний бібліотекар

Горшкова Наталія Володимирівна
Посада:
головний бібліотекар

Шолохова Наталія Євгенівна
Посада:
провідний бібліотекар

Світла Наталія Олександрівна
Посада:
 молодший науковий співробітник

Контакти

telephone Телефон для довідок: +380 (044) 467–22–14
email

E-mail: mba_dnpb@i.ua

 


Анонси та оголошення

31.03.2020

Щиро вітаємо

ГАЙДУК ВАЛЕНТИНУ ГРИГОРІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивного настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

flowers9

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

26.03.2020

Шановні користувачі!

Повідомляємо, що на період карантину Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України надає віддалений безкоштовний доступ до ресурсів компанії EBSCO. Доступ надається виключно зареєстрованим читачам бібліотеки з метою здійснення освіти та наукових досліджень, комерційне використання ресурсів заборонено.

Для отримання доступу до ресурсної бази EBSCO звертайтеся за електронними адресами tzvk.dnpb@gmail.com (Гуралюк Андрій Георгійович, тел. 097-596-85-35), fond.dnpb@ukr.net (Бондарчук Оксана Борисівна, тел. 099-759-14-71).

Всі матеріали

Вебінар

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали