НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Василь Сухомлинський в контексті доби: артефакти і презентації в бібліотеках, музеях, медіапросторі

До 100-річчя з дня народження В. О. Сухомлинського

4 жовтня 2018 р. на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка відбулися Х Міжнародна науково-практична конференція та XХV ювілейні Всеукраїнські педагогічні читання «Творча спадщина Василя Сухомлинського у вітчизняному та міжнародному вимірах».

У рамках педагогічних читань Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) спільно з бібліотекою Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка та Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського провели секцію «Василь Сухомлинський в контексті доби: артефакти і презентації в бібліотеках, музеях, медіапросторі» (керівник – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ, член Президії Української бібліотечної асоціації Л. Д. Березівська, співкерівник – кандидат філософських наук, директор бібліотеки Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка О. А. Шульга, секретар – завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ, голова секції працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації І. І. Хемчян).

Понад 40 фахівців були учасниками секції – науковці зазначених закладів, науково-педагогічні працівники Педагогічного музею України, Київського університету імені Бориса Грінченка, Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка, КЗ «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського», шкільні бібліотекарі, учителі, методисти м. Кропивницького та Кіровоградської області.

До програми круглого столу включено 29 доповідей. Серед них, зокрема, питання, присвячені висвітленню місця сухомлиністики в інформаційному просторі України,  внеску Ганни Іванівни Сухомлинської у популяризацію спадщини Василя Сухомлинського, інноваційним формам популяризації педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського в педагогічному музеї України та шкільних бібліотеках. У виступах знайшли також відображення проблеми філософії виховання особистості дитини за В. О. Сухомлинським, партнерства бібліотекаря і вчителя у вихованні компетентного читача, ролі бібліотеки в сучасному освітньому просторі Нової української школи та інші.

У доповіді Л. Д. Березівська розкрила роль ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського як структурної частини НАПН України в поширенні сухомлиністики в інформаційному просторі України. Директор бібліотеки О. А. Шульга у виступі розглянула питання формування творчої особистості майбутнього педагога Нової української школи. Про бібліотечний простір Нової української школи йшла мова у виступі І. І. Хемчян. Методист науково-методичної лабораторії виховної роботи та формування культури здоров’я Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського Н. І. Дяченко розповіла про діяльність бібліотек закладів загальної середньої освіти Кіровоградської області в контексті педагогічної системи Василя Сухомлинського.

З доповідями виступили бібліотекарі закладів загальної середньої освіти Кіровоградської області: Н. А. Бебих («Людину ми творимо любов’ю»), С. В. Полтавець («Створення бібліотекою інформаційно-освітньої платформи для забезпечення сучасного освітнього процесу»), О. О. Ошедченко («Школа радості, краси та здоров’я – сучасна модель освітнього середовища за Василем Сухомлинським») та ін.

Учасники секції високо оцінили представлений бібліотекарями досвід роботи і наголосили на тому, що шкільним бібліотекам необхідно бути креативними, наполегливо рухатися вперед, зміцнювати свої позиції, зберігаючи традиційні функції та водночас надаючи актуальні послуги,  займати гідне місце в освітньому процесі Нової української школи.

Підбиваючи підсумок роботи секції, Л. Д. Березівська презентувала підготовлений науковцями ДНПБ біобібліографічний покажчик «Василь Олександрович Сухомлинський: до 100-річчя від дня народження». О. А. Шульга представила учасникам секції бібліографічний покажчик «Василь Сухомлинський. Педагогічні ідеї – погляд у сьогодення», укладений фахівцями наукової бібліотеки Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка.

Плідна робота секції засвідчила, що науковці, педагоги та бібліотечні працівники постійно втілюють у життя ідеї Василя Олександровича Сухомлинського, творчо використовують його багатогранну й безцінну педагогічну спадщину в освітньому процесі сучасних закладів освіти.

 

Матеріал підготувала
завідувач відділу
 науково-методичного забезпечення
діяльності мережі освітянських бібліотек
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
І. І. Хемчян

2018.10.04-02 2018.10.04-03
2018.10.04-04 2018.10.04-05
2018.10.04-06 2018.10.04-07
2018.10.04-08 2018.10.04-09
2018.10.04-10 2018.10.04-11
2018.10.04-12 2018.10.04-13

Анонси та оголошення

25.02.2024

Щиро вітаємо

ЛОБАНОВСЬКУ ІННУ ГЕОРГІЇВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родинисеред друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України Л. Д. Березівська

03.03.2022

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали