НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Батишев С. Я.

БАТИШЕВ СЕРГІЙ ЯКОВИЧ

(19.10.1915-21.03.2000)

 

562133886

Сергій Якович Батишев – радянський та російський педагог, доктор педагогічних наук, академік з професійно-технічної освіти, Герой Радянського Союзу, фундатор наукової дисципліни «Виробнича педагогіка», автор близько 500 наукових праць, серед яких монографії, посібники, методичні рекомендації, навчальні програми та наукові статті.

«В історію педагогічної науки Сергій Якович Батишев увійшов як основоположник професійної педагогіки. Десятки, сотні тисяч педагогічних працівників системи професійно-технічної освіти і науковців з початку 80-х років минулого століття називали його Патріархом професійної педагогіки. У цих словах немає гіперболи, адже в них – свята правда.

Життєва нива цього видатного вченого, його багатолітня науково-педагогічна діяльність – це особлива історія Людини, яка присвятила себе професійній освіті. Упродовж усієї багатолітньої науково-педагогічної діяльності академік С. Я. Батишев не тільки обґрунтовував прогресивні й водночас прогностичні ідеї щодо розвитку систем підготовки кваліфікованих робітників для різних галузей економіки, а й цілеспрямовано, наполегливо боровся за те, щоб професійно-технічна освіта була пріоритетом у державній політиці».


Н. Г. Ничкало, д-р пед. наук, професор, академік-секретар
Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України

Матеріал підготовлено
Самчук Л. І.,
зав. відділу наукової інформаційно-бібліографічної діяльності
Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського
e-mail: dnpb@i.ua тел. 467-22-14