НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Пироговські читання

Пироговські читання – зібрання лікарів, педагогів-медиків різних спеціальностей для обговорення наукових і практичних питань медицини, охорони здоров’я, медичної освіти, що проводяться в пам’ять про видатного лікаря і педагога М. І. Пирогова.

Пироговские чтения [Электронный ресурс] : [история и соврем. положение проведения Пирогов. чтений. Дата послед. ред.: 5 апр. 2020 г.] // Википедия : свобод. энцикл. – Текстовые данные. – [Б. м.], 2020. – Режим доступа: https://ru.wikipedia.org/wiki/Пироговские_чтения (дата обращения: 08.09.2020). – Загл. с экрана.

IV Міжнародні Пироговські читання 2010 р. у Вінниці

Згідно Указу Президента України №584/2010 «Про відзначення 200-річчя від дня народження Миколи Івановича Пирогова», з метою гідного вшанування пам’яті видатного всесвітньо відомого лікаря та вченого, талановитого педагога і громадського діяча з 2 по 5 червня 2010 року на базі Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова проведено IV Міжнародні Пироговські читання.

У науковому конгресі взяли участь хірурги та анатоми, гістологи та ембріологи, відомі вчені з понад 20 країн світу (загалом більше тисячі учасників).

У перший день численна делегація медиків розпочала відзначення дня народження Миколи Пирогова із молебну у церкві-некрополі видатного хірурга. Далі відбулась урочиста хода та покладання квітів до пам’ятника засновника польової хірургії та екскурсія по музею-садибі. Опівдні медична еліта зібралась у залі театру на офіційне відкриття IV Міжнародних Пироговських читань, на ньому були присутні заступник міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець, керівництво міста й області.

У наступні дні в аудиторіях медуніверситету працювали хірурги, морфологи та вчені інших направлень з педагогічними лекціями. Крім, власне, Пироговських читань, у рамках форуму були проведені ХXІІ з’їзд хірургів України та V з’їзд анатомів, гістологів та ембріологів України.

Світлина:
http://krayvinnitsa.blogspot.com/2010/05/v.html

Матеріали науково-практичних конференцій, Пироговських читань, круглих столів : [бібліографія] // Микола Іванович Пирогов – видатний хірург, педагог і громадський діяч : (до 200-річчя від дня народж.) : біобібліогр. покажч. / НАПН України, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського ; [упоряд.: Пономаренко Л. О., Стельмах Н. А., Пєєва С. П.]. – Київ, 2011. – [Підрозд.] 4.2. – С. 86–93. – (Серія «Видатні педагоги світу» ; вип. 7).

Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали