НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Ушанування пам’яті М. Д. Ярмаченка

Бронзове погруддя першого президента академії Миколи Дмитровича Ярмаченка (встановлено 31 січня 2013 р.). По-батьківськи мудрі й добрі очі Миколи Дмитровича дивляться крізь товщу окулярів і наче промовляють до кожного, хто переступає поріг академії

IMG_20130307_115020

По-батьківськи мудрі й добрі очі Миколи Дмитровича дивляться крізь товщу окулярів і наче промовляють до кожного, хто переступає поріг академії

Інформація про відкриття в НАПН України бронзового бюста М. Д. Ярмаченка у статті: Рапіна, Л. Усмішка Миколи Ярмаченка / Лідія Рапіна // Пед. газ. – 2013. – Січ. (№ 1). – С. 1.

Аудиторія-музей Миколи Ярмаченка в НПУ ім. М. П. Драгоманова

11 вересня 2013 р. в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відкрито аудиторію-музей Миколи Ярмаченка (вул. Тургенєвська, 8/14, Гуманітарний корпус, 13 поверх, ауд. 13-8).

Аудиторія 13-8 в гуманітарному корпусі НПУ тепер носить ім’я вченого завдяки ініціативі й роботі кафедри сурдопедагогіки Інституту корекційної педагогіки та психології Драгоманівського вишу. Для педагогічного флагмана країни це особливо знаково, бо ж Микола Дмитрович понад 20 років пропрацював у цьому навчальному закладі.

Академік НАПН України О. В. Сухомлинська та ректор НПУ ім. М. П. Драгоманова В. П. Андрущенко відкривають аудиторію-музей Миколи Ярмаченка

Аудиторія-музей Миколи Ярмаченка

Медаль «Академік М. Д. Ярмаченко»
Інституту педагогіки НАПН України

З ініціативи директора Інституту педагогіки НАПН України О. М. Топузова в 2014 р. започатковано найвищу нагороду Інституту – медаль «Академік М. Д. Ярмаченко». Порядок відзначення цією високою нагородою наукових і науково-педагогічних працівників визначено в документі:

Положення про нагородження та заохочення працівників Інституту педагогіки НАПН України [Електронний ресурс] : затв. рішенням вченої ради від 23.06.2014 р., протокол № 6 // Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України : [офіц. сайт]. – Текст. дані. – Київ, [2019]. – Режим доступу: http://www.undip.org.ua/about/pologennya.php (дата звернення: 7.12.2019). – Назва з екрана.

Медаллю «Академік М. Д. Ярмаченко» нагороджено: д-ра пед. наук, проф., дійсного члена НАПН України М. С. Вашуленка, канд. пед. наук, чл.‑кор. НАПН України Ю. І. Мальованого, д-ра пед. наук, проф. О. М. Топузова, канд. пед. наук, ст. наук. співробітників – Н. Ю. Матяш, О. О. Першукову, Л. О. Хлєбнікову та ін.

Вітання з нагородженням медаллю «Академік М. Д. Ярмаченко» приймає М. І. Садовий – д-р пед. наук, проф., керівник Лабораторії дидактики фізики Інституту педагогіки НАПН України в ЦДПУ ім. Володимира Винниченка
Відзначення 90-річчя від дня народження М. Д. Ярмаченка

Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році [Електронний ресурс] : постанова Верхов. Ради України від 8 лют. 2018 р. № 2287-VIII // Законодавство України : [база даних] / Верхов. Рада України. – Текст. дані. – Київ, 2019. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2287-19 (дата звернення: 26.11.2019). – Назва з екрана.

З метою консолідації та розвитку історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв Верховна Рада України постановляє урочисто відзначити на державному рівні у 2018 році пам’ятні дати і ювілеї згідно з додатком. У додатку окреслено події до відзначення у 2018 році. Серед них: 90-річчя з дня народження Миколи Ярмаченка (19282010), педагога, засновника і першого президента Національної академії педагогічних наук України.

На реалізацію постанови Верховної Ради України в Національній академії педагогічних наук України організовано та проведено комплекс заходів. Докладніше див. План заходів з відзначення 90-річчя від дня народження М. Д. Ярмаченка.

Всеукраїнський круглий стіл
«Внесок Миколи Дмитровича Ярмаченка у розвиток української освіти та педагогічної науки
(до 90-річчя від дня народження)»

Згідно з планом заходів 6 вересня 2018 р. у залі засідань Президії Національної академії педагогічних наук України відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Внесок Миколи Дмитровича Ярмаченка у розвиток української освіти та педагогічної науки (до 90-річчя від дня народження)».

Інформація про круглий стіл на сайті НАПН України: http://naps.gov.ua/ua/press/announcements/1435/, http://naps.gov.ua/ua/press/releases/1440/

Фотогалерея круглого столу: http://www.undip.org.ua/info/photo/638/.

Yarmachenko_17_09_2018_1 Yarmachenko_17_09_2018_2
Yarmachenko_17_09_2018_3 Yarmachenko_17_09_2018_4
Покладання квітів до бюста Миколи Ярмаченка під час проведення заходу
Yarmachenko_17_09_2018_5

В. Г. Кремень – президент НАПН України відкриває роботу Всеукраїнського круглого столу

Yarmachenko_17_09_2018_6 Yarmachenko_17_09_2018_7
Учасники круглого столу
Yarmachenko_17_09_2018_8 Yarmachenko_17_09_2018_9
Доповідь О. В. Сухомлинської «М. Д. Ярмаченко і підготовка видання “Антологія педагогічної думки в Українській РСР”»
Директор Інституту спеціальної педагогіки В. В. Засенко у своєму виступі поділився спогадами про Миколу Дмитровича Ярмаченка як видатного Вченого та Вчителя, який здійснив значний вплив на світогляд та визначення наукового шляху у галузі сурдопедагогіки. В’ячеслав Васильович також повідомив, що Інститут в майбутньому носитиме ім’я М. Д. Ярмаченка.
Світлина: http://ispukr.org.ua/?p=2479#.XedzOugzbct

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України взяла активну участь в організації і проведенні Всеукраїнського круглого столу «Внесок Миколи Дмитровича Ярмаченка у розвиток української освіти та педагогічної науки (до 90-річчя від дня народження)». Фахівці бібліотеки здійснили науково-інформаційний супровід заходу, зокрема підготували книжкову та віртуальну виставки, які презентують наукові праці видатного педагога та публікації про нього. Детальніше: http://dnpb.gov.ua/ua/?news=18271.

Yarmachenko_17_09_2018_10 Yarmachenko_17_09_2018_13
Біля книжкової виставки, підготовленої фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

Микола Дмитрович Ярмаченко – видатний учений, перший президент Національної академії педагогічних наук України [Електронний ресурс] : (до 90-річчя від дня народж.) : [вірт. кн. вист.] / НАПН України, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського ; підгот. фахівці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського // YouTube : [вебсайт]. – Текст. дані. – [Б. м.], 2018. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=7900GJUVoqw (дата звернення: 03.12.19). – Назва з екрана.

Всеукраїнський науково-практичний семінар«Микола Дмитрович Ярмаченко і сучасна інклюзивна освіта»
(до 90-річчя від дня народження вченого)
24 вересня 2018 р. викладачами кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар «Микола Дмитрович Ярмаченко і сучасна інклюзивна освіта» (до 90-річчя від дня народження вченого).

Інформація про семінар на сайті НАПН України: http://naps.gov.ua/ua/press/releases/1454/.

Світлина:
http://www.kgpa.km.ua/node/4182

Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України

Будівля в м. Києві на вул. М. Берлинського, 9, у якій знаходиться Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка

Логотип установи

Світлина будинку:
https://2gis.ua/kiev/geo/15059546909197460

Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України – провідна наукова установа в галузі корекційної педагогіки та спеціальної психології у складі Національної академії педагогічних наук України, що здійснює фундаментальні і прикладні дослідження з проблем освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України був створений у 1993 р. з метою вирішення актуальних теоретичних, методологічних і методичних проблем спеціальної освіти.

Наукову структуру інституту формують 7 відділів.

Провідними напрямами досліджень Інституту є: розроблення науково‑теоретичних засад навчання, виховання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами; розроблення та впровадження інноваційних технологій і моделей освіти дітей з особливими освітніми потребами; впровадження результатів наукових досліджень у практику роботи з дітьми з особливими освітніми потребами; підготовка наукових кадрів через аспірантуру, докторантуру та участь у перепідготовці педагогічних кадрів; консультування науковців, практиків, батьків, осіб з особливими освітніми потребами; популяризація знань про особливості розвитку і навчання таких. Серед важливих напрямів діяльності Інституту – розроблення актуальних питань, що стосуються впровадження інклюзивної моделі навчання дітей з особливими освітніми потребами, надання методичної допомоги закладам та установам нового типу, в т. ч. інклюзивно‑ресурсним центрам, що забезпечують різноманітний спектр послуг дітям з особливими освітніми потребами та їхнім сім’ям.

Директор Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка – дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор В’ячеслав Васильович Засенко.

Сайт: http://ispukr.org.ua/

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо присвоєння імені академіка М. Д. Ярмаченка Інституту спеціальної педагогіки НАПН України [Електронний ресурс] // Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України : [сайт]. – Текст. дані. – Київ, 2018. – Режим доступу: http://ispukr.org.ua/?p=2229#.Xeua8egzbcs (дата звернення: 7.12.2019). – Назва з екрана.

Про затвердження переліку установ, організацій, підприємств, що перебувають у віданні Національної академії педагогічних наук [Електронний ресурс] : постанова Каб. Міністрів України від 4 груд. 2013 р. № 878 : [із змін., внес. згідно з постановою КМУ від 13 берез. 2019 р. № 213] // Законодавство України : [база даних] / Верхов. Рада України. – Текст. дані. – Київ, 2019. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/878-2013-%D0%BF (дата звернення: 7.12.2019). – Назва з екрана.
У затвердженому цією постановою переліку установ, організацій, підприємств, що перебувають у віданні Національної академії педагогічних наук, зазначено: Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України, м. Київ.

Інформація та світлини із сайту НПУ ім. М. П. Драгоманова:
https://npu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=2389%3A2013-09-16-05-37-49&catid=9%3Ass&Itemid=303&lang=ua

Світлини:

https://www.cuspu.edu.ua/ua/storinky-pidrozdiliv-universytetu/laboratoriia-dydaktyky-fizyky/novyny-laboratorii/7369-medal-akademik-md-yarmachenko


Анонси та оголошення

31.03.2023

flowers9

Щиро вітаємо

ГАЙДУК ВАЛЕНТИНУ ГРИГОРІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Сучасні технології візуалізації колекцій цифрових освітніх ресурсів (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі.

Інформаційний лист

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали