НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Гончаренко Іван Дмитрович

                          (1951)

 (1945) поліфункціональна діяльність директора сучасного навчального закладу в умовах інноваційних перетворень

Поліфункціональна діяльність директора сучасного навчального закладу в умовах інноваційних перетворень

І. Д Гончаренко – спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, заслужений педагогічний працівник України, дійсний член Міжнародної академії біоенерготехнологій. Народився майбутній педагог 22.06.1952 р. у с. Вишняки Хорольського району Полтавської області. У 1975 р. закінчив фізико-математичний факультет Полтавського державного педагогічного інституту ім. В. Г. Короленка, а в 1987 р. – 10-місячні курси іноземних мов при Московському державному педагогічному інституті ім. В. І. Леніна за фахом «Фізика французькою мовою». І. Д. Гончаренко пройшов стажування для адміністраторів системи освіти у Флоридському А&М університеті (2004). Працював протягом тривалого часу учителем фізики, математики, музики в школах Полтави, а згодом – директором Полтавської середньої школи № 29 (1987), Полтавського національного ліцею № 1 (1992-1997). Окрім того, І. Д. Гончаренко продовжував власну педагогічну діяльність за межами території України: працював начальником управління освіти Північно-Єнісейського районного управління (Красноярський край, Росія), викладав фізику французькою мовою в ліцеї «Драпо руж» м. Браззавіль (Конго) (1888-1990), був керівником групи радянських викладачів.

З 1998 р. до 2014 р. І. Д. Гончаренко обіймав посаду директора Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 13 (3 2012 р. – Полтавська гімназія № 13. Педагог досконало володіє інформативними технологіями навчання в сучасній школі, активно використовував їх у своїй діяльності. Він упроваджував здоров’язберігаючі технології та інноваційні методи збереження енергоносіїв у Полтавській гімназії № 13, а інформативні технології – у постійно діючому семінарі для вчителів школи «Інтенсивні технології навчання та використання телебачення і комп’ютерів у школі». Іван Дмитрович є розробником автоматизованої Інтернет-системи дистанційного навчання.

Знання декількох іноземних мов (англійської та французької) дали йому змогу запровадити методику прискореного вивчення мов, в основі якої лежить теорія сугестології (навіювання) – науки про звільнення прихованих можливостей людини, що розроблена болгарським доктором медичних наук Г. К. Лозановим у ХХ ст. Результатом організованої системи викладання іноземних мов і використання сучасних комп’ютерних технологій є покращення рівня знань учнів із навчальних предметів, про що свідчить велика кількість призових місць у міських та обласних олімпіадах і конкурсах МАН в учнів гімназії. І. Д. Гончаренко створив комп’ютерні програми для навчання та проведення тематичних опитувань і контрольних робіт з фізики в 9, 10, 11 класах. Педагог є автором низки наукових робіт, присвячених удосконаленню науково-педагогічного процесу, педагогічних комп’ютерних програм, а також багатьох праць із педагогіки та методики фізики.У 2010 р. І. Д. Гончаренко представляв свою роботу в проекті НАПН України «Педагоги-новатори в Україні». «Фонд Віктора Пінчука» разом із «Новим каналом» та всеукраїнською газетою «Факти» номінував І. Д. Гончаренка на щорічну номінацію «Гордість країни 2010».

 

  • Поліфункціональна діяльність директора сучасного навчального закладу в умовах інноваційних технологій  ч. 1 ч. 2

 

        Контакти:

36007, м. Полтава, вул. Кучеренка, 1/16
Тел./факс: (0532) 677676
Email: ivangonch@gmail.com
Сайт гімназії: http://www.sch13.pl.ua

 

Упорядники:
Виговська О. І.,
канд. пед. наук, доцент,
провідний науковий співробітник
відділу науково-аналітичної обробки
та поширення інформації у сфері освіти

Галах В.В., канд. істор. наук,
зав. сектору поширення фахової інформації
відділу науково-аналітичної обробки
та поширення інформації у сфері освіти

Годецька Т. І.,
учений секретар
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

Упорядники бібліографії:
Самчук Л. І.,
зав. відділу наукової
інформаційно-бібліографічної діяльності


Анонси та оголошення

03.03.2022

06.02.2021

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали