НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду


До 135-річчя журналу «Киевская старина» (1882–1907)

image

підготовлено виставку, що експонується у кімнаті-музеї рідкісної книги ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України.

«Киевская Старина» – щомісячний науково-історичний журнал, який виходив у Києві протягом 1882–1907 р. і був друкованим органом тогочасної київської громадської організації «Стара Громада». Часопис оперативно висвітлював здобутки історичної науки, визначав напрями дослідницьких пошуків, поширював історичні знання. Журнал видавався на кошти від пожертвувань громадівців і меценатів, та за рахунок передплати. Першим редактором-видавцем був Ф. Лебединцев (1882–1887), потім часопис редагували О. Лашкевич (1887–1889), Є. Кивлицький (1890–1898), В. Науменко (1896–1897).

 На сторінках часопису друкувалися наукові статті, документи з державних і приватних архівів (мемуари, щоденники, епістолярії), бібліографія щойно виданих книжок з історії України та етнографії. У журналі висвітлювалися проблеми освіти – від історії досучасних питань. Тематика публікацій: історія освіти в Україні (як світської, так і духовної), робота недільних шкіл, просвітницька діяльність, впровадження української мови в народних школах.

Журнал пропагував ідеї національної, історичної та етнографічної самобутності України і посів помітне місце в культурно-освітньому русі української інтелігенції кінця XIX – початку XX ст. З журналом співпрацювали видатні історики, письменники, етнографиВ. Антонович, Д. Багалій, М. Костомаров, П. Житецький, О. Левицький, О. Єфименко, О. Лазаревський, О. Шрамченко, М. Максимович, В. Щербина та інші. Після відміни в 1907 р. заборони на видання українською мовою журнал змінив назву на "Україна".

Переглянути


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

03.03.2022

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали