НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Норвезько-український науковий семінар з історії освіти

13.12.2022 р. відбувся норвезько-український науковий семінар з історії освіти (у форматі онлайн-зустрічі на платформі zoom). Проведення семінару ініціювала Бріт Марі Говланд (Brit Marie Hovland), професорка VID Specialized University (Осло, Норвегія), запросивши до участі українських науковців – істориків освіти, вчених НАПН України Ларису Березівську і Олександра Міхна.

На семінарі Лариса Березівська, директорка ДНПБ України імені В.О. Сухомлинського НАПН України, докторка педагогічних наук, професорка, членкиня-кореспондентка НАПН України виступила з відеопрезентацією «Historical and educational research in Ukraine in the conditions of the war: realities, challenges, changes» / «Дослідження з історії освіти  в Україні в умовах війни: реалії, виклики, зміни».

Олександр Міхно, директор Педагогічного музею України, доктор педагогічних наук, ознайомив учасників семінару з презентацією «Implementation of the mission of the Pedagogical Museum of Ukraine under martial law» / «Реалізація місії Педагогічного музею України в умовах воєнного стану».

У процесі наукової дискусії норвезькі вчені цікавилися такими питаннями: тлумачення українськими вченими поняття «педагогічна спадщина», як в Україні заохочуються наукові дослідження з історії освіти, як у нашій державі вирішують питання академічної свободи, чи є зміни в навчальних програмах українських шкіл через російську агресією та ін.

Норвезькі науковці виявили великий інтерес до України, до розвитку історії української освіти.

Щиро вдячні норвезьким колегам за організацію семінару і сподіваємося на подальшу співпрацю.

Довідково:

VID Specialized University / Спеціалізований університет VID є акредитованим приватним закладом вищої освіти. Університет проводить освіту та дослідження в галузі охорони здоров’я, соціальних і освітніх наук, управління і теології; пропонує близько 50 навчальних програм на рівнях бакалавра, магістра та доктора філософії. Мета VID – розвиватися як національний заклад через регіональну співпрацю. Університет має кампуси в Осло, Бергені, Ставангері, Санднесі та Тромсе.

Сайт: https://www.vid.no/


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали