НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Загальні збори трудового колективу та звітна науково-практична конференція (21.12.2021)

21 грудня 2021 р. у режимі онлайн на платформі Google Meet відбулися звітні загальні збори трудового колективу та звітна науково-практична конференція Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ) «Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України» за результатами наукових досліджень у 2021 р.

Відкрила збори та конференцію директор ДНПБ, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Лариса Березівська, яка привітала учасників та побажала плідної роботи. Із вітальним словом до працівників ДНПБ звернулася доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України Світлана Сисоєва. Вона зазначила, що колектив бібліотеки виконує велику і важливу роботу, незважаючи на сучасні складнощі в сфері освіти й науки; закцентувала увагу на вагомій діяльності ДНПБ як наукового осередку, що виконує дослідження в галузі освіти й педагогіки, та бібліотечної установи, яка здійснює науково-інформаційне забезпечення освіти й науки, зокрема НАПН України; підкреслила активну участь бібліотеки в розвитку сухомлиністики; подякувала за плідну співпрацю й наголосила, що Відділеня загальної педагогіки та філософії освіти завжди підтримує ініціативи ДНПБ. На завершення С. О. Сисоєва привітала колектив бібліотеки із прийдешніми новорічними святами.

У звітній доповіді «Про підсумки роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського за 2021 р. та завдання на 2022 р.» професор Л. Д. Березівська проаналізувала діяльність установи за основними напрямами: наукова, науково-організаційна, науково-інформаційна та бібліотечна робота; зазначила найвагоміші здобутки колективу за звітний період, окреслила актуальні завдання подальшої діяльності та перспективи їх вирішення.

Директор подякувала президенту НАПН України, академіку В. Г. Кременю, академіку-секретарю Відділення загальної педагогіки та філософії освіти, академіку С. О. Сисоєвій за всебічну підтримку діяльності ДНПБ, а колективу за плідну сумлінну працю та привітала усіх з прийдешнім Новим роком і Різдвом Христовим.

В обговоренні звітної доповіді директора взяли участь: заступник директора з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Дмитро Закатнов, який розповів про виконання запланованих на 2021 р. завдань, зупинився на перспективах наукової та науково-організаційної роботи, наголосивши, зокрема, на потребі активізації участі співробітників бібліотеки у міжнародних, у т. ч. зарубіжних, науково-практичних заходах, програмах, проєктах та грантах; завідувач відділу формування інформаційних ресурсів Інна Лобановська зазначила, що незважаючи на складнощі, спричинені карантинними обмеженнями, усі планові показники виконано, закцентувала увагу на перспективах розвитку науково-інформаційної, бібліотечної, науково-методичної та соціокультурної діяльності; заступник директора із загальних питань Антоніна Панасюк доповіла про результати господарської діяльності, окреслила пріоритетні завдання на наступний рік; головний бухгалтер Валентина Гайдук підвела підсумки фінансової діяльності ДНПБ за 2021 р.; голова Ради трудового колективу Тетяна Годецька звітувала про результати виконання положень Колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом ДНПБ у 2021 р.

До обговорення звіту директора долучилися також наукові та бібліотечні працівники ДНПБ: Оксана Бондарчук, Ольга Сухомлинська, Сніжана Тарнавська, Ірина Хемчян та ін., які позитивно оцінили роботу ДНПБ упродовж звітного періоду та запропонували схвалити звіт директора про підсумки діяльності установи в 2021 р. та завдання на 2022 р.

Звіт директора «Про підсумки роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського за 2021 р. та завдання на 2022 р.» схвалено одноголосно.

Подальша робота конференції традиційно проходила у форматі секційних засідань, де учасники розглядали результати виконання прикладних наукових досліджень, обговорювали перспективні завдання та шляхи їхвирішення:

  • секція 1 «Педагогічна наука та освіта в особах, документах, бібліографії» (модератор засідання, керівник дослідження – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор ДНПБ Л. Д. Березівська);
  • секція 2 «Інформаційні ресурси освітянських бібліотек у розвитку педагогіки, психології та освіти» (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат наук із соціальних комунікацій, в.о. завідувача відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів Л. О. Пономаренко);
  • секція 3 «Бібліографічний та аналітичний супровід діяльності Національної академії педагогічних наук України щодо науково-методичного забезпечення модернізації та реформування освіти» (модератор засідання, керівник дослідження – кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу наукового інформаційно-аналітичного супроводу освіти С. В. Лапаєнко).

За результатами роботи звітної науково-практичної конференції «Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України» підготовлено збірник матеріалів тез доповідей наукових співробітників ДНПБ.

Завантажити: Інформаційне забезпечення сфери освіти та науки України
: матеріали звіт. наук.-практ. конф. ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, 21 грудня 2021 р., Київ / НАПН України, Держ. наук.-пед. б-ка України ім. В. О. Сухомлинського ; [редкол.: Л. Д. Березівська (голов. ред.), Д. О. Закатнов, С. В. Тарнавська (відп. за вип.) та ін.]. – Вінниця : ТВОРИ, 2021. – 98 с.
Завантажено: 142, размер: 1.4 MB, дата: 30.Гру.2021

Програма звітної конференції

Матеріал підготували:
вчений секретар ДНПБ
Сніжана Тарнавська,
голова Ради трудового колективу
Тетяна Годецька


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали