НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Нагороди та премії імені С. Ф. Русової

Нагороди та премії імені С. Ф. Русової

 

    1. Нагрудний знак „Софія Русова”

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
№ 402 від 11.07.2005

 

ПОЛОЖЕННЯ
про нагородження нагрудним знаком “Софія Русова”
Міністерства освіти і науки України

 1. Заохочувальною відзнакою Міністерства освіти і науки України – нагрудним знаком „Софія Русова” (далі – Нагрудний знак) – нагороджуються наукові, науково-педагогічні і педагогічні працівники за значний особистий внесок у розвиток дошкільної та позашкільної освіти, які домоглися визначних успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління, науковому та навчально-методичному забезпеченні дошкільної освіти, підготовці висококваліфікованих педагогічних працівників для дошкільних навчальних закладів.
 2. Подання про нагородження вносять Міністерству освіти і науки України Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, Академія педагогічних наук України, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, вищі навчальні заклади.
  До подання додається довідка, в якій визначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про нагородження.
 3. Клопотання про нагородження Нагрудним знаком перед вищим органом порушується, як правило, трудовими колективами, де працюють особи, або їх колегіальними органами управління. Висунення кандидатур здійснюється гласно.
 4. Рішення про нагородження Нагрудним знаком ухвалюється Колегією Міністерства освіти і науки України, затверджується наказом Міністра і публікується в газеті “Освіта України”.
  Питання щодо нагородження Нагрудним знаком розглядається Колегією Міністерства освіти і науки України раз у квартал.
 5. Вручення Нагрудного знака проводиться в урочистій обстановці, як правило, Міністром освіти і науки України або за його дорученням Міністром освіти Автономної Республіки Крим, начальниками управлінь освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і районних (міських) відділі в освіти.
  Разом з Нагрудним знаком нагородженому вручається посвідчення, зразок, якого затверджується Міністерством освіти і науки України
 1. Нагрудний знак носиться на правому боці грудей і за наявності нагрудних знаків до почесних звань України розміщується нижче них.
 2. Про нагородження Нагрудним знаком у трудовій книжці нагородженого робиться відповідний запис.8. Повторне нагородження Нагрудним знаком не проводиться.9. У разі втрати (псування) Нагрудного знака та посвідчення дублікати, як правило, не видаються. Як виняток, вони можуть бути видані Міністерством освіти і науки України у випадках втрати внаслідок обставин, коли нагороджений не міг запобігти цьому.

  10. Позбавлення Нагрудного знака проводиться на підставі наказу Міністерства освіти і науки України за вчинки, несумісні з принципами моралі і педагогічною етикою. Нагрудний знак з посвідченням, що належали особі, позбавленій нагороди, підлягають поверненню до Міністерства освіти і науки України.

  11. Міністерство освіти і науки України веде списочний облік нагородження Нагрудним знаком.

Директор департаменту
кадрової роботи                                                          В.Т.Биковський

 1. Обласна Премія імені Софії Русової, яка 29 листопада 2006 була створена Чернігівською обласною радою

Україна
ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

(шоста сесія п’ятого скликання)
РІШЕННЯ

29 листопада 2006 року

Про заснування щорічної обласної Премії імені Софії Русової
працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних
та позашкільних навчальних закладів

З метою піднесення ролі та авторитету педагога в суспільстві, заохочення педагогічних працівників до творчої, результативної праці та підвищення престижності вчительської професії, керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила:

 1. Заснувати, починаючи з 2007 року, обласну щорічну Премію імені Софії Русової в розмірі 5 мінімальних заробітних плат, законодавчо встановлених на відповідний рік, за рахунок загального обсягу бюджетних асигнувань на освіту.
 2. Установити, що зазначена Премія вручається один раз на рік десяти лауреатам незалежно від розміру заробітної плати, пенсії, інших доходів не заборонених законодавством.
 3. Затвердити Положення про щорічну обласну Премію імені Софії Русової працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів.
 4. Обласній державній адміністрації для нагородження педагогічних працівників зазначеною Премією щорічно передбачати в обласному бюджеті відповідні видатки за рахунок загального обсягу бюджетних асигнувань на освіту.
 5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери.

Статуетка до 150-річчя від дня народження С. Ф. Русової, запроваджена у 2006 р. Чернігівською облдержадміністрацією (у 2006 р. статуеткою нагороджені: О. Коваленко (Пшеврацька), О. Проскура, Л. Синекоп, І. Чаус та ін.)