НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Освітні Інтернет-ресурси

 • Доступ до електронних ресурсів (баз даних, сервісів тощо) інших установ, що знаходяться у тестовому або передплаченому доступі в ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України.

Ознайомитися з матеріалами можна у читальному залі приміщення бібліотеки (вул. Берлинського, 9).

Умови користування передплаченими електронними ресурсами

Користувачі бібліотеки зобов’язані дотримуватися правил та умов користування електронними ресурсами:

Усі ліцензійні передплачені ресурси та ресурси тестового доступу захищені умовами ліцензійних угод з провайдерами. Дозволено створювати окремі копії (електронні та в друкованому вигляді) статей та інших документів лише з дослідницькою та навчальною метою.

 • Жодним чином електронні та друковані копії, доступні через бази, не можуть бути використані з комерційною метою.
 • Користувачам заборонено системно завантажувати цілі журнали, або окремі їх випуски.
 • Заборонено копіювання баз та будь-яких їх частин/колекцій програмами автоматичного скачування.
 • Користувач гарантує нерозголошення конфіденційної інформації (в т.ч. ID та паролю) та дотримання правил доступу до окремих ресурсів.
 • Доступ до більшості ресурсів відбувається за контролем IP адрес (без жодних обмежень з будь-якого комп’ютера на території університетського містечка)
Ресурси відкритого доступу

Ресурси відкритого доступу (Open Access) – тут наведено перелік наукових баз даних, користування якими не потребує ліцензійних угод та передплати. Ресурси із цих баз доступні відкрито, дозволяється їх вільне використання, поширення та відтворення з науковою чи навчальною метою на будь-якому носії, за умови, що оригінальний твір правильно цитується.

Springer

SpringerLink – це велика мережева платформа, що надає доступ до більше 5 мільйонам джерел в найповнішому мережевому збірнику електронних книг, журналів, покажчиків, методик і баз даних у світі. Вона пропонує доступ до журналів Springer 1997-2020 рр. та е-книг Springer 2017 р.

З 1 липня 2019 р. Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О.Сухомлинського НАПН України надає доступ до реферативних наукометрічних баз даних Web of Science та Scopus

Scopus

Scopus – це реферативна та наукометрична база рецензованої літератури та перевірених веб-джерел. Пошукова система використовує програмні засоби для відстеження, аналізу та візуалізації досліджень. База даних SCOPUS індексує близько 22000 назв різних видань (серед яких 55 українських) від більш ніж 5000 видавництв.

Web of Science

Web of Science (WoS) – це реферативна наукометрична база даних наукових публікацій , що пропонує доступ до 57 млн. бібліографічних записів із 18711 найбільш впливових журналів світу (в тому числі й тих, які знаходяться у відкритому доступі) та 150000 матеріалів конференцій в галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

LIBRARIA

Із 18 квітня 2019 р. Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського НАПН України надає вільний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики. Це унікальний ресурс і найбільший в Україні архів оцифрованої історичної періодики, який є проектом компанії «Архівні інформаційні системи», що здійснюється у співпраці з бібліотеками, архівами й науковими інституціями в Україні та за її межами.

EBSCO Publishing

Надано доступ до інформаційних ресурсів компанії EBSCO Publishing, що є одним з найбільших у світі постачальників журналів в електронному і друкованому форматі.

Інформація про можливості пошуку знаходиться на сайті підтримки EBSCO Discovery Service.

Бази даних EBSCO містять понад 6 тис. електронних версій відомих журналів, газет, бюлетенів новин, близько 1300 брошур, енциклопедій, довідників і реферативних збірників, більшість з яких повнотекстові. EBSCO надає можливість пошуку повнотекстових, рецензованих спеціалізованих матеріалів соціально-гуманітарної, економічної, медичної, технічної та іншої тематики. Містить такі бази даних:
 1. Academic Search Premier – найбільша в світі академічна багатопрофільна база даних Academic Search Premier ™ містить анотований покажчик до більш ніж 8400 журналів, з яких понад 4 600 – з повним текстом. Більше сотні журналів, починаючи з видань 1975 року, представлені у форматі PDF, а цитовані посилання з можливістю пошуку надані для більше 1 000 назв. Academic Search Premier охоплює такі області, як біологія, хімія, інженерія, фізика, психологія, релігійні та теологічні науки і т. д. Ця база даних щодня оновлюється на EBSCOhost.
 2. Business Source Premier – сама використовувана в галузі дослідна база даних, що надає повнотекстові версії майже 2 200 журналів. Business Source ® Premier надає повнотекстові дані, починаючи з видань 1965 року, і цитовані посилання з можливістю пошуку по виданням з 1998 року. Business Source Premier охоплює всі бізнес-дисципліни, включаючи маркетинг, менеджмент, управління інформаційними системами, організацію проектних робіт, бухгалтерський облік, фінансовий облік і економіку. Додаткова повнотекстова інформація, крім журналів, включає звіти з дослідження ринку, галузеві звіти, звіти країн, профілі компаній, SWOT-аналізи. Ця база даних щодня оновлюється на EBSCOhost.
 3. ERIC – інформаційний освітній центр ERIC, містить 1,3 млн записів і посилання на більш ніж 323000 повнотекстових документів, понад 2200 дайджестів, а також посилання на додаткову інформацію, описи та реферати з більш ніж 1000 освітніх та пов’язаних з освітою журналів.
 4. Teacher Reference Center – база даних містить покажчик і короткі реферати 280 популярних журналів для викладачів і адміністраторів навчальних закладів.
 5. Library, Information Science & Technology Abstracts – ця база даних містить більше 600 періодичних видань, а також книги, науково-дослідні звіти і вчені записки. Серед тем – бібліотечна справа, категоризація, каталогізація, бібліометрія, онлайновий пошук інформації, управління інформацією та багато іншого. Матеріали цієї бази даних охоплюють період з середини 1960-х рр. до наших днів.
 6. Та інші .
Видавництво Emerald Publishing
Це 175 періодичних видань + конференції + Інформаційні колекції з усіх аспектів менеджменту та маркетингу (в т. ч. бібліотечного та освітянського). Бібліотека e-Book має більше 3000 назв. У цьому сегменті це видавництво навіть більш авторитетне ніж видавництва Springer, Elsevier тощо (доступ переважно до анотацій статей).
Зверніть окрему увагу на  розділи:
 1. Education    Книги
 2. Information & Knowledge Management
 3. Library Studies
 4. Sociology
 5. HR, Learning & Organization Studies

Багато цікавої інформації (в т.ч. відкритої) у спеціальних інформаційних сегментах:

 1. Emerald’s Teaching Zone 
 2. for Librarians
 3. КНИГИ
Німецька служба новин

Німецька служба новин створена медіакомпанією Deutsche Welle спільно з провідним німецьким інформагентством Deutsche Presse-Agentur за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН. Матеріали Служби доступні англійською, німецькою, а також іспанською та арабською мовами.

Портал відкриває доступ до:
• Потоку оперативної інформації про події в Німеччині або перебувають у центрі уваги Німеччини;
• Аналізу світових та локальних питань поточного порядку денного ФРН;
• Архіву інформаційних та аналітичних матеріалів, що ведеться з листопада 2014 року.

Національна академія педагогічних наук України


Анонси та оголошення

12.01.2021

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо взяти участь у засіданні круглого столу «До 30-річчя Всеукраїнської асоціації Василя Сухомлинського (пам’яті О. Я. Савченко присвячується)», що організовує Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України та Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського. Захід відбудеться 24 березня 2021 року в онлайн-форматі, початок роботи о 14:00.

Детальніше: Інформлист.

30.04.2020

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу на можливість налаштування для вчених НАПН України віддаленого доступу до наукометричних баз Scopus  та Web of Science.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали