НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Відділ наукової інформаційно-бібліографічної діяльності

Відділ наукової інформаційно-бібліографічної діяльності створено в 1999 р. із метою здійснення інформаційно-бібліографічної діяльності та довідково-бібліографічного обслуговування користувачів ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського.

Основні напрями діяльності відділу

Відділ здійснює фундаментальні та прикладні дослідження, спрямовані на досягнення наукового або науково-прикладного результату – нового знання, одержаного в процесі наукових досліджень і зафіксованого на носіях наукової інформації у формі звіту, наукової праці, наукової доповіді, наукового повідомлення про результати науково-дослідної роботи, наукового відкриття тощо.
Науково-бібліотечна діяльність відділу полягає в забезпеченні виконання бібліотекою функцій згідно з її призначенням і місцем у системі інших наукових, освітніх, культурно-просвітніх та інформаційних установ й організацій як національного галузевого книгосховища, всеукраїнського науково-інформаційного, науково-методичного та координаційного центру мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України, зокрема організації й ефективного використання інформаційних ресурсів, інформаційно-бібліографічного обслуговування, науково-методичної роботи тощо.

Основні завдання відділу

Проведення наукових досліджень із питань розвитку та вдосконалення наукової інформаційно-бібліографічної діяльності.
Здійснення оперативного та якісного інформаційно-бібліографічного обслуговування користувачів бібліотеки.
Забезпечення керівного складу НАПН України та провідних науковців вітчизняної педагогічної науки інформацією про нові надходження в бібліотеку документів відповідно до постійно діючих запитів у режимі вибіркового розповсюдження інформації (ВРІ).
Диференційоване обслуговування керівництва (ДОК) із метою задоволення їх потреб спеціально підготовленою інформацією, призначеною для вирішення управлінських завдань.
Розроблення нормативно-інструктивних і методичних матеріалів із питань інформаційно-бібліографічної діяльності.
Удосконалення довідково-пошукового апарату (ДПА) відділу в традиційній та електронній формах відповідно до „Системи каталогів і картотек ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського”.
Удосконалення використання в роботі освітянських бібліотек інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема системи автоматизації бібліотек (САБ).
Розвиток корпоративних зв’язків із провідними освітянськими бібліотеками України й зарубіжжя з питань інформаційно-бібліографічної діяльності.
Удосконалення процесу популяризування фондів та виховання інформаційної культури користувачів із застосуванням різноманітних форм і методів колективної та індивідуальної роботи.
Сприяння підвищенню професійної кваліфікації бібліотечних працівників із питань інформаційно-бібліографічної діяльності.
Надання консультативно-методичної допомоги працівникам бібліотеки та мережі освітянських бібліотек України, а також вивчення, узагальнення й упровадження в роботу відділу досвіду провідних вітчизняних і зарубіжних бібліотек із питань інформаційно-бібліографічної діяльності.
Упровадження в практику роботи мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України результатів наукових досліджень ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського.
Моніторинг упровадження в практику роботи мережі освітянських бібліотек результатів досліджень за завершеними НДР, здійснюваними у відділі.
Розширення співробітництва з бібліотеками наукових установ НАПН України, навчальних закладів різних рівнів акредитації, іншими організаціями за такими напрямами:

  • здійснення експертизи (рецензування) статей, рукописів наукової продукції тощо;
  • участь у наукових конференціях, семінарах, конкурсах, виставках, інших масових заходах;
  • публікація в зарубіжних наукових виданнях результатів досліджень, які не є конфіденційною інформацією.

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ


CПІВРОБІТНИКИ

Вербова Віта Василівна

Посада: науковий співробітник   Google Академія   Електронний архів НАПН України

Горбенко Ніна Анатоліївна

Посада: науковий співробітник    Google Академія   Електронний архів НАПН України

Самчук Лариса Іванівна

Посада: науковий співробітник  Google Академія   Електронний архів НАПН України

Янюк Світлана Святославівна

Посада: молодший науковий співробітник  Google Академія   Електронний архів НАПН України


Анонси та оголошення

31.03.2023

flowers9

Щиро вітаємо

ГАЙДУК ВАЛЕНТИНУ ГРИГОРІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

18.03.2023

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі круглого столу «Сучасні технології візуалізації колекцій цифрових освітніх ресурсів (до Всеукраїнського фестивалю науки). Захід відбудеться 17 травня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі.

Інформаційний лист

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали