НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Про творчий досвід вчителів і шкільних бібліотекарів, які працюють за ідеями педагога

У рамках XXVII Всеукраїнських педагогічних інтернет-читань «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю. Ідеї Василя Сухомлинського крізь призму сучасних освітніх практик: набутий досвід і перспективи», що відбулися 30 вересня 2020 р., було проведено бібліотечну секцію «Про творчий досвід вчителів і шкільних бібліотекарів, які працюють за ідеями педагога» (модератор – Л. Д. Березівська, співмодератор – І. І. Хемчян).

У роботі секції взяли участь понад 60 фахівців: науковці Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, Педагогічного музею України, співробітники Педагогічного меморіального музею В. О. Сухомлинського, Музею історії освіти Київщини, педагоги закладів загальної середньої освіти, шкільні бібліотекарі Київської області та інших куточків України. У виступах учасників було висвітлено низку важливих питань щодо використання педагогічних ідей В. О. Сухомлинського у Новій українській школі. Доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського Л. Д. Березівська відкрила секцію і привітала її учасників з професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек, побажавши творчого завзяття, нових успіхів задля розбудови української науки, освіти і культури.

З ключовими доповідями виступили: Л. Д. Березівська Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського як інтегратор і поширювач сухомлиністики в освітньо-науковому просторі»); С. А. Різник, директор Педагогічно-меморіального музею В. О. Сухомлинського («Нова українська школа і «школа Сухомлинського» (на основі матеріалів Педагогічно-меморіального музею В. О. Сухомлинського); Л. М. Масоха, завідувач бібліотеки Броварської загальноосвітньої школи № 2 імені В. О. Сухомлинського («Шкільна бібліотека – місце традицій, простір інновацій, центр творчого розвитку учнів за ідеями В. О. Сухомлинського»); Л. В. Сухомлинська, науковий співробітник сектору сухомлиністики відділу педагогічного джерелознавства та біографістики Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського («Листи В. О. Сухомлинського про ціннісне ставлення до світу живого як джерело біографістики»);  І. І. Хемчян, завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, голова секції працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації («В. О. Сухомлинський: «Навчимо кожного вихованця мандрувати в світ книжок»); Л. Г. Мазуренко, І. А. Левченко, бібліотекари Первомайського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 15 – колегіум» («Популяризація спадщини В. О. Сухомлинського інноваційними засобами бібліотечної роботи»); О. Д. Пількевич, методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» («Представлення персоналії видатного українського педагога-гуманіста В. О. Сухомлинського в експозиційно-виставковому просторі музею історії освіти Київщини»); О. Є. Матвійчук, кандидат педагогічних наук, доцент, науковий співробітник Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, М. В. Макогон, завідувач бібліотеки СЗШ І-ІІІ ступенів № 274 з поглибленим вивченням іноземної мови м. Києва («Виховання культури читання учнів через призму поглядів В. О. Сухомлинського»); Н. В. Бородіна, завідувач бібліотеки опорного закладу загальної середньої освіти «Павлиський ліцей імені В. О. Сухомлинського» («Блог “Шкільна бібліотека – кімната думки”: інструмент для поширення ідей В. О. Сухомлинського») та ін.

Виступи учасників супроводжувалися цікавими презентаціями та відеороликами, що сприяло позитивному сприйняттю матеріалу. Робота секції пройшла в дружній та творчій атмосфері, учасники обмінялися досвідом та ідеями, отримали корисну інформацію.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
І. І. Хемчян


Анонси та оголошення

24.12.2021

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повідомляємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 15 грудня 2021 року № 1336 «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р.  № 338 і постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р.  № 1236», відповідно до якої дію карантину продовжено до 31 березня 2022 року.

До послуг користувачів дистанційне обслуговування онлайн: реєстрація користувачів, віртуальна бібліографічна довідка, «запитай бібліотекаря», електронна доставка документів, визначення індексів УДК тощо (доступ через вебпортал бібліотеки https://dnpb.gov.ua/ua/ в розділі «Послуги»).

Про наявність літератури в бібліотеці можна довідатися через електронний каталог

Довідки за телефоном: (044) 467–22–14, через e-mail: dovidka_dnpb@i.ua (для довідок), fond.dnpb@ukr.net (послуги для віддалених користувачів)

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали