НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Всеукраїнська науково-практична конференція «Партнерство – розвиток – дія»

23–24 листопада Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України стала співорганізатором Всеукраїнської науково-практичної конференції Української бібліотечної асоціації «Партнерство – розвиток – дія», яка розпочала свою роботу на базі НАПН України. Відкрила пленарне засідання кандидат педагогічних наук, доцент, президент УБА І. О. Шевченко, з вітальним словом виступили заступник міністра культури України Ю. А. Рибачук, вчений секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти, кандидат педагогічних наук, доцент І. О. Титаренко. Кандидат історичних наук, доцент, виконавчий директор УБА Я. Є. Сошинська та член її Президії  О. М. Бруй презентували проект плану заходів на виконання Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України».

У рамках конференції відбулася урочиста церемонія вручення нагород і відзнак Української бібліотечної асоціації. Почесною відзнакою асоціації за внесок у розвиток бібліографії та бібліографознавства нагороджено завідувача відділу наукової інформаційно-бібліографічної діяльності ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Л. І. Самчук.

2017.11.24-13 2017.11.24-14
2017.11.24-15 2017.11.24-16

24 листопада 2017 р. у приміщенні Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України відбулося розширене засідання Секції працівників шкільних бібліотек «Академічна доброчесність та освітянська бібліотека». У роботі засідання взяли участь науковці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, представники провідних бібліотек України, шкільні бібліотекарі, методисти з бібліотечних фондів управлінь освіти і науки.

Відкрила засідання доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, член Президії УБА, директор ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Л. Д. Березівська, яка у своєму виступі висвітлила питання академічної доброчесності в освітньому процесі, зокрема імплементації Закону України «Про освіту» (2017). (Презентація)

Доктор історичних наук, доцент, віце-президент Української бібліотечної асоціації, координатор американських центрів Посольства США в Україні В. С. Пашкова розповіла про Проект сприяння академічній доброчесності в Україні «Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project», наголосивши, що його невід’ємною складовою мають стати бібліотеки.

Голова Секції працівників шкільних бібліотек, завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ України ім. В. О.Сухомлинського І. І. Хемчян та заступник голови Секції, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти і виховання ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка О. Є. Матвійчук свої виступи присвятили основним принципами академічної доброчесності та планам дій щодо їх упровадження в діяльність освітянських бібліотек. (Презентація)

Представник Американські Ради з міжнародної освіти Ю. В. Солодко ознайомила присутніх із цілями та напрямами роботи проектів SAIUP/SAISS «Проект формування академічної доброчесності у школі – SAISS». (Презентація)

Цікавим досвідом роботи щодо поширення академічної доброчесності серед дітей поділилася завідувач відділу документів іноземними мовами Національної бібліотеки України для дітей, координатор центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» О. І. Дубова. (Презентація)

Друга половина засідання пройшла у форматі дискусії: фахівці обговорили проблеми академічної культури, доброчесності в навчанні, види плагіату, питання боротьби з ним і академічним шахрайством. Шкільні бібліотекарі також висловили свої позиції щодо провідної ролі й гідного місця бібліотек у сучасній українській  школі та перспектив їх розвитку. Для привернення уваги до проблем шкільних бібліотек й прискорення процесу їх трансформації в сучасні бібліотечно-інформаційні та культурно-просвітницькі центри навчальних закладів прийнято рішення щодо створення робочої групи з провідних фахівців – представників Національної академії педагогічних наук України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, науковців ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, методистів із бібліотечних фондів управлінь (департаментів) освіти і науки обласних  (районних) державних адміністрацій, шкільних бібліотекарів та представників громадських організацій.

Підбиваючи підсумки розширеного засідання Секції працівників шкільних бібліотек «Академічна доброчесність та освітянська бібліотека», модератори заходу Л. Д. Березівська, В. С. Пашкова, І. ІХемчян запросили всіх присутніх стати активними членами Української бібліотечної асоціації.

З метою активізації діяльності освітянських бібліотек щодо поширення практик академічної доброчесності за результатами засідання розроблено рекомендації.

Рекомендації
розширеного засідання Секції працівників шкільних бібліотек УБА
«Академічна доброчесність та освітянська бібліотека»

(24 листопада 2017 р.)

Секції працівників  шкільних бібліотек:

  • провести для працівників шкільних бібліотек України всеукраїнський вебінар «Роль шкільної бібліотеки у формуванні традицій та норм академічної доброчесності»;
  • на порталі Української бібліотечної асоціації  представляти актуальну інформацію з питань академічної доброчесності.

Державній науково-педагогічний бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського:

  • провести для шкільних бібліотек України всеукраїнський вебінар «Роль шкільної бібліотеки у формуванні традицій та норм академічної доброчесності»;
  • створити на порталі ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського в рубриці «На допомогу професійній самоосвіті» інформаційний ресурс з питань академічної доброчесності;
  • започаткувати проведення лекцій з питань академічної доброчесності в межах бібліотекознавчого лекторію ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського;
  • у бібліографічний покажчик «Бібліотека навчального закладу в контексті інформатизації суспільства» ввести розділ, присвячений питанням академічної доброчесності.

Методистам з бібліотечних фондів управлінь (департаментів) освіти і науки  обласних  (районних) державних адміністрацій:

  • активізувати роботу з поширення академічної доброчесності в шкільних бібліотеках;
  • організувати на місцях заходи для шкільних бібліотек з питань академічної доброчесності.

Шкільним бібліотекам:

  • організувати бібліотечні заходи з питань формування культури чесного навчання для учнів;
  • брати активну участь у заходах Української бібліотечної асоціації, присвячених академічній доброчесності;
  • налагодити партнерство з бібліотеками для дітей та юнацтва;
  • розмістити інформацію щодо академічної доброчесності на інформаційних стендах бібліотек.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичного
забезпечення діяльності мережі
освітянських бібліотек
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
І. І. Хемчян

2017.11.24-02 2017.11.24-03
2017.11.24-05 2017.11.24-06
2017.11.24-04 2017.11.24-11
 2017.11.24-12  2017.11.24-10
2017.11.24-08 2017.11.24-07
2017.11.24-09

 


Анонси та оголошення

12.03.2024

Шановні колеги!

Запрошуємо на відкриття та до участі у Всеукраїнському науково-практичному онлайн-семінарі «Школа інформаційно-аналітичного супроводу освіти з питань збереження психічного здоров’я в умовах воєнного стану та глобальної цифрової трансформації суспільства» (включено до програми Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти, 2024» та до програми Шостого Міжнародного науково-практичного Web-форуму «FORUM SOIS, 2024 : Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя») 27 березня 2024 року 15:30–17:00

Інформаційний лист

Програма

Зразок оформлення тез

12.03.2024

Шановні колеги, науковці, педагоги, освітяни! Запрошуємо до участі!

6й Міжнародний науково-практичний WEBфорум «Розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя (Forum SOIS, 2024)», 26-29 березня 2024 року

Інформаційний лист

Спікери форуму

Реєстрація

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали