НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Залужний О. С.

ЗАЛУЖНИЙ
ОЛЕКСАНДР САМІЙЛОВИЧ

(1886–1938)

 

Видатний представник науково-педагогічної еліти України 20-30-х років ХХ століття. Учений-експериментатор, педолог, психолог, рефлексолог, педагог, професор, керівник «секції колективознавства» Українського науково-дослідного інституту педагогіки, один із засновників Харківської школи педології. Автор ґрунтовних праць, статей, лекційних курсів з проблем організації та функціонування дитячого колективу, теорії виховання особистості у колективі, питань шкільної дисципліни, успішності, поведінки, формування пізнавального інтересу дитини, системи освіти з закордоном, а також експериментальних досліджень методики тестування в освітньому процесі, теорії і практики розбудови сільської трудової школи. Найвідоміші праці ученого: «Методи вивчення дитячого колективу (Вступ до педології)», «Сільська трудова школа. Теорія і практика», «Учення про колектив. Методологія – дитколектив», «Соціальні наставлення і колективні навички у дітей трудових шкіл», «Проблеми шкільної дисципліни» «Організованість шкільних груп та їх вимірювання», «До питання про вплив оточення на шкільну успішність та загальний розвиток дитини» тощо.

Матеріал підготовлено
Якобчук Н. О.,
старшим науковим співробітником
відділу педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

Світлини:
http://pmu.in.ua/virtual-exhibitions/juvilei_pedagogiv/130_rokiv_zalychnii/;
http://pmu.in.ua/articles/залужний-олександр-самійлович-педол/


© ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, 2021 р.


Анонси та оголошення

03.03.2022

24.01.2022

Шановні користувачі!

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! Анкета

Повідомляємо, що на період карантину Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України надає віддалений безкоштовний доступ до ресурсів компанії EBSCO. Доступ надається виключно зареєстрованим читачам бібліотеки з метою здійснення освіти та наукових досліджень, комерційне використання ресурсів заборонено.

Для отримання доступу до ресурсної бази EBSCO звертайтеся за електронними адресами tzvk.dnpb@gmail.com (Гуралюк Андрій Георгійович, тел. 097-596-85-35), fond.dnpb@ukr.net (Бондарчук Оксана Борисівна).

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали