Шерстюк Г. П.
ШЕРСТЮК
ГРИГОРІЙ ПИЛИПОВИЧ
(14 (26).11.1882 – 24. 10. (6.11). 1911)
Педагог, громадський діяч, засновник видавництва «Український учитель» та першого українського педагогічного журналу «Світло», журналіст, публіцист, співробітник часописів «Полтавщина», «Рідний край», «Рада». Він долучився до роботи київського товариства «Просвіта» (1908 р.). Наскрізна тема більшості його статей – обґрунтування потреби створення національної української школи і заради цього самовідданої та наполегливої праці, передусім, освітян. Автор навчальних підручників, статей з питань розвитку освіти, громадського та культурного життя України, творів для дітей. Найвідоміші праці: «Коротка українська граматика для школи. Частини перша і друга», «Борис Грінченко і вкраїнська школа», «Видання Подільської “Просвіти”», «“Просвіти” у 1907 році», «Земства і українська справа», «Наслідки безправности», «Учительські курси», «Світло: літературний ілюстрований збірник для дітей», «Соловейко. Одуд», переклади казок братів Грімм та інші.
Матеріал підготувала
Якобчук Н. О.,
старший науковий співробітник відділу,педагогічного джерелознавства та біографістики
ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського
Світлина: Рада. 1911. № 241 (26 жовтня / 8 листопада). С. 2.
© Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинськогo, 2022
Анонси та оголошення
12.09.2023

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Запрошуємо взяти участь у засіданні круглого столу «Висвітлення творчого шляху Василя Сухомлинського та інших педагогів у віртуальному просторі – від відтворення образу до творення міфу».
Захід відбудеться 23 жовтня 2023 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України у змішаному форматі (онлайн і офлайн). Початок роботи о 14:00. Інформаційний лист