НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Ушанування пам’яті М. Д. Ярмаченка

Бронзове погруддя першого президента академії Миколи Дмитровича Ярмаченка (встановлено 31 січня 2013 р.). По-батьківськи мудрі й добрі очі Миколи Дмитровича дивляться крізь товщу окулярів і наче промовляють до кожного, хто переступає поріг академії

IMG_20130307_115020

По-батьківськи мудрі й добрі очі Миколи Дмитровича дивляться крізь товщу окулярів і наче промовляють до кожного, хто переступає поріг академії

Інформація про відкриття в НАПН України бронзового бюста М. Д. Ярмаченка у статті: Рапіна, Л. Усмішка Миколи Ярмаченка / Лідія Рапіна // Пед. газ. – 2013. – Січ. (№ 1). – С. 1.

Аудиторія-музей Миколи Ярмаченка в НПУ ім. М. П. Драгоманова

11 вересня 2013 р. в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відкрито аудиторію-музей Миколи Ярмаченка (вул. Тургенєвська, 8/14, Гуманітарний корпус, 13 поверх, ауд. 13-8).

Аудиторія 13-8 в гуманітарному корпусі НПУ тепер носить ім’я вченого завдяки ініціативі й роботі кафедри сурдопедагогіки Інституту корекційної педагогіки та психології Драгоманівського вишу. Для педагогічного флагмана країни це особливо знаково, бо ж Микола Дмитрович понад 20 років пропрацював у цьому навчальному закладі.

Академік НАПН України О. В. Сухомлинська та ректор НПУ ім. М. П. Драгоманова В. П. Андрущенко відкривають аудиторію-музей Миколи Ярмаченка

Аудиторія-музей Миколи Ярмаченка

Медаль «Академік М. Д. Ярмаченко»
Інституту педагогіки НАПН України

З ініціативи директора Інституту педагогіки НАПН України О. М. Топузова в 2014 р. започатковано найвищу нагороду Інституту – медаль «Академік М. Д. Ярмаченко». Порядок відзначення цією високою нагородою наукових і науково-педагогічних працівників визначено в документі:

Положення про нагородження та заохочення працівників Інституту педагогіки НАПН України [Електронний ресурс] : затв. рішенням вченої ради від 23.06.2014 р., протокол № 6 // Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України : [офіц. сайт]. – Текст. дані. – Київ, [2019]. – Режим доступу: http://www.undip.org.ua/about/pologennya.php (дата звернення: 7.12.2019). – Назва з екрана.

Медаллю «Академік М. Д. Ярмаченко» нагороджено: д-ра пед. наук, проф., дійсного члена НАПН України М. С. Вашуленка, канд. пед. наук, чл.‑кор. НАПН України Ю. І. Мальованого, д-ра пед. наук, проф. О. М. Топузова, канд. пед. наук, ст. наук. співробітників – Н. Ю. Матяш, О. О. Першукову, Л. О. Хлєбнікову та ін.

Вітання з нагородженням медаллю «Академік М. Д. Ярмаченко» приймає М. І. Садовий – д-р пед. наук, проф., керівник Лабораторії дидактики фізики Інституту педагогіки НАПН України в ЦДПУ ім. Володимира Винниченка
Відзначення 90-річчя від дня народження М. Д. Ярмаченка

Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році [Електронний ресурс] : постанова Верхов. Ради України від 8 лют. 2018 р. № 2287-VIII // Законодавство України : [база даних] / Верхов. Рада України. – Текст. дані. – Київ, 2019. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2287-19 (дата звернення: 26.11.2019). – Назва з екрана.

З метою консолідації та розвитку історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв Верховна Рада України постановляє урочисто відзначити на державному рівні у 2018 році пам’ятні дати і ювілеї згідно з додатком. У додатку окреслено події до відзначення у 2018 році. Серед них: 90-річчя з дня народження Миколи Ярмаченка (19282010), педагога, засновника і першого президента Національної академії педагогічних наук України.

На реалізацію постанови Верховної Ради України в Національній академії педагогічних наук України організовано та проведено комплекс заходів. Докладніше див. План заходів з відзначення 90-річчя від дня народження М. Д. Ярмаченка.

Всеукраїнський круглий стіл
«Внесок Миколи Дмитровича Ярмаченка у розвиток української освіти та педагогічної науки
(до 90-річчя від дня народження)»

Згідно з планом заходів 6 вересня 2018 р. у залі засідань Президії Національної академії педагогічних наук України відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Внесок Миколи Дмитровича Ярмаченка у розвиток української освіти та педагогічної науки (до 90-річчя від дня народження)».

Інформація про круглий стіл на сайті НАПН України: http://naps.gov.ua/ua/press/announcements/1435/, http://naps.gov.ua/ua/press/releases/1440/

Фотогалерея круглого столу: http://www.undip.org.ua/info/photo/638/.

Yarmachenko_17_09_2018_1 Yarmachenko_17_09_2018_2
Yarmachenko_17_09_2018_3 Yarmachenko_17_09_2018_4
Покладання квітів до бюста Миколи Ярмаченка під час проведення заходу
Yarmachenko_17_09_2018_5

В. Г. Кремень – президент НАПН України відкриває роботу Всеукраїнського круглого столу

Yarmachenko_17_09_2018_6 Yarmachenko_17_09_2018_7
Учасники круглого столу
Yarmachenko_17_09_2018_8 Yarmachenko_17_09_2018_9
Доповідь О. В. Сухомлинської «М. Д. Ярмаченко і підготовка видання “Антологія педагогічної думки в Українській РСР”»
Директор Інституту спеціальної педагогіки В. В. Засенко у своєму виступі поділився спогадами про Миколу Дмитровича Ярмаченка як видатного Вченого та Вчителя, який здійснив значний вплив на світогляд та визначення наукового шляху у галузі сурдопедагогіки. В’ячеслав Васильович також повідомив, що Інститут в майбутньому носитиме ім’я М. Д. Ярмаченка.
Світлина: http://ispukr.org.ua/?p=2479#.XedzOugzbct

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України взяла активну участь в організації і проведенні Всеукраїнського круглого столу «Внесок Миколи Дмитровича Ярмаченка у розвиток української освіти та педагогічної науки (до 90-річчя від дня народження)». Фахівці бібліотеки здійснили науково-інформаційний супровід заходу, зокрема підготували книжкову та віртуальну виставки, які презентують наукові праці видатного педагога та публікації про нього. Детальніше: http://dnpb.gov.ua/ua/?news=18271.

Yarmachenko_17_09_2018_10 Yarmachenko_17_09_2018_13
Біля книжкової виставки, підготовленої фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

Микола Дмитрович Ярмаченко – видатний учений, перший президент Національної академії педагогічних наук України [Електронний ресурс] : (до 90-річчя від дня народж.) : [вірт. кн. вист.] / НАПН України, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського ; підгот. фахівці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського // YouTube : [вебсайт]. – Текст. дані. – [Б. м.], 2018. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=7900GJUVoqw (дата звернення: 03.12.19). – Назва з екрана.

Всеукраїнський науково-практичний семінар«Микола Дмитрович Ярмаченко і сучасна інклюзивна освіта»
(до 90-річчя від дня народження вченого)
24 вересня 2018 р. викладачами кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар «Микола Дмитрович Ярмаченко і сучасна інклюзивна освіта» (до 90-річчя від дня народження вченого).

Інформація про семінар на сайті НАПН України: http://naps.gov.ua/ua/press/releases/1454/.

Світлина:
http://www.kgpa.km.ua/node/4182

Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України

Будівля в м. Києві на вул. М. Берлинського, 9, у якій знаходиться Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка

Логотип установи

Світлина будинку:
https://2gis.ua/kiev/geo/15059546909197460

Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України – провідна наукова установа в галузі корекційної педагогіки та спеціальної психології у складі Національної академії педагогічних наук України, що здійснює фундаментальні і прикладні дослідження з проблем освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України був створений у 1993 р. з метою вирішення актуальних теоретичних, методологічних і методичних проблем спеціальної освіти.

Наукову структуру інституту формують 7 відділів.

Провідними напрямами досліджень Інституту є: розроблення науково‑теоретичних засад навчання, виховання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами; розроблення та впровадження інноваційних технологій і моделей освіти дітей з особливими освітніми потребами; впровадження результатів наукових досліджень у практику роботи з дітьми з особливими освітніми потребами; підготовка наукових кадрів через аспірантуру, докторантуру та участь у перепідготовці педагогічних кадрів; консультування науковців, практиків, батьків, осіб з особливими освітніми потребами; популяризація знань про особливості розвитку і навчання таких. Серед важливих напрямів діяльності Інституту – розроблення актуальних питань, що стосуються впровадження інклюзивної моделі навчання дітей з особливими освітніми потребами, надання методичної допомоги закладам та установам нового типу, в т. ч. інклюзивно‑ресурсним центрам, що забезпечують різноманітний спектр послуг дітям з особливими освітніми потребами та їхнім сім’ям.

Директор Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка – дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор В’ячеслав Васильович Засенко.

Сайт: http://ispukr.org.ua/

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо присвоєння імені академіка М. Д. Ярмаченка Інституту спеціальної педагогіки НАПН України [Електронний ресурс] // Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України : [сайт]. – Текст. дані. – Київ, 2018. – Режим доступу: http://ispukr.org.ua/?p=2229#.Xeua8egzbcs (дата звернення: 7.12.2019). – Назва з екрана.

Про затвердження переліку установ, організацій, підприємств, що перебувають у віданні Національної академії педагогічних наук [Електронний ресурс] : постанова Каб. Міністрів України від 4 груд. 2013 р. № 878 : [із змін., внес. згідно з постановою КМУ від 13 берез. 2019 р. № 213] // Законодавство України : [база даних] / Верхов. Рада України. – Текст. дані. – Київ, 2019. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/878-2013-%D0%BF (дата звернення: 7.12.2019). – Назва з екрана.
У затвердженому цією постановою переліку установ, організацій, підприємств, що перебувають у віданні Національної академії педагогічних наук, зазначено: Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України, м. Київ.

Інформація та світлини із сайту НПУ ім. М. П. Драгоманова:
https://npu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=2389%3A2013-09-16-05-37-49&catid=9%3Ass&Itemid=303&lang=ua

Світлини:

https://www.cuspu.edu.ua/ua/storinky-pidrozdiliv-universytetu/laboratoriia-dydaktyky-fizyky/novyny-laboratorii/7369-medal-akademik-md-yarmachenko


Анонси та оголошення

04.07.2022

Щиро вітаємо

ДМИТРЕНКО ТЕТЯНУ РУСЛАНІВНУ

з Днем народження!

Бажаємо здоров’я, весни в душі, яскравого сонця,  щастя, творчого натхнення, незмінно-позитивнвого настрою, затишку й тепла в колі Вашої родини, серед друзів і колег!

flowers9

Директор та колектив ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України

Л. Д. Березівська

03.03.2022

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали