НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Ушанування пам’яті Б. Грінченка

Презентація памятної монети «Борис Грінченко»

Нацбанк України, продовжуючи серію «Видатні особистості України», 22 листопада 2013 року ввів в обіг пам’ятну монету «Борис Грінченко». Презентація монети відбулась 21 листопада 2013 року в столичному музеї Бориса Грінченка в Київському університеті імені Бориса Грінченка. У заході взяли участь заступних начальника Управління нумізматичної продукції та маркетингу Нацбанку України Вікторія Сузанська, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк та автор ескізів цієї монети Наталія Фандікова.

«Монета «Борис Грінченко» вийшла накладом 20 тисяч. Вона вже увійшла в історію, у нумізматичну програму України», – сказала заступник начальника Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України Вікторія Сузанська.

За її словами, номінал монети – 2 гривні, але в зв’язку з тим, що вона є колекційною, вартість її дорожча.

Також Сузанська повідомила, що діаметр монети складає 31 мм.

«На такому невеликому діаметрі дуже складно показати і розповісти про особу, якій присвячена монета, але ми намагалися зробити так, щоб людина, взявши монету в руки, розуміла, про кого йдеться», – зазначила вона.

На аверсі монети вгорі розміщено малий державний гріб і напис «Національний банк України», у центрі – зображення книги з висловом письменника, внизу вказані номінал, рік карбування та логотип Монетного двору Нацбанку. На реверсі зображено портрет письменника, вказані роки життя і напис «Борис Грінченко».

У свою чергу автор монети художниця Наталія Фандикова зазначила, що дуже ретельно підбирала фразу, яка характеризувала б творчість і життя письменника.

«Грінченко настільки багато хотів сказати, так любив свою роботу, Україну, мову, що говорив довгими фразами. Мені довелося виконати велику роботу, поки я знайшла фразу: «Україна – в цьому слові для мене все», – сказала вона.

Покладання квітів до пам’ятника Борису Грінченку

«Він був серед нас.
Його велика праця, його велика любов до народу не згинуть ніколи
і в них він ще довго житиме серед вдячних потомків»

Михайло Коцюбинський 

9 грудня 2013 року, університет відзначив 150-річчя від дня народження Бориса Грінченка – великого Просвітителя українського народу, освітнього і громадського діяча кінця XIX – початку XX ст., педагога, письменника, перекладача, літературознавця, вченого, мовознавця, етнографа, лексикографа, автора славнозвісного “Словаря української мови”.

Ця подія знаменна не тільки для університету, а й для всього українського народу, адже Борис Дмитрович все своє життя невтомно працював на ниві національної освіти, на благо всієї України.

З метою вшанування пам’яті видатного сина української землі та засвідчуючи свою повагу й вдячність ідейному лідеру Університету, грінченківська родина традиційно провела церемонію покладання квітів до пам’ятника Борису Грінченку.

Нагадаємо, що пам’ятник було збудовано коштом викладачів та студентів Київського університету імені Бориса Грінченка, педагогів столиці за підтримки Київської міської державної адміністрації та відкрито у 2011 році до 20-ї річниці незалежності України

Незважаючи на несприятливі погодні умови, вшанувати пам’ять Великої людини і покласти квіти до його пам’ятника зібралися студенти та співробітники університету.

Під час церемонії прозвучали виступи директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Оксани Добровольської, ректора університету, Віктора Огнев’юка та завідувача лабораторією грінченкознавства, директора музею Бориса Грінченка, Антоніни Мовчун. Настоятель Макарівського Храму у місті Києві – отець Владислав звернувся до всіх присутніх з вітальним словом та провадив спільну молитву. Традиційно, захід відкрився та закрився державним гімном України.

Вшанування пам’яті Бориса Дмитровича продовжилось на Байковому кладовищі біля його могили.

1
2
              3
 4  5  6