НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Михайло Прокопович Гуменюк Біографія

Михайло Прокопович Гуменюк

 (1918 – 1988)

 

Михайло Прокопович Гуменюк народився 5 грудня 1918 року в селі Рея Бердичівського району на Житомирщині. У 1939 р. закінчив Житомирський учительський інститут  і почав працювати вчителем української мови і літератури у сільській школі. Як і всі його покоління, пройшов шляхами Великої Вітчизняної війни, був партизаном Першого молдавського з’єднання партизанських бригад, полковим сапером-інструктором, мав урядові наороди. Після війни працював бібліотечним інспектором Львівського обліту, потім займав посади від старшого бібліографа до завідувача бібліографічним відділом ЛНБ.  У 1952 р. екстерном закінчив філологічний факультет Львівського університету ім. І.Франка.

Коло наукових інтересів бібліографа широке і різноманітне. Воно формувалося в період інтенсивного вивчення наукового потенціалу багатющих фондів ЛНБ. Саме в цей час посилюється увага до питань теорії, історії і практики бібліотечної справи і бібліографії та їх роль в розвитку науки і культури. Це і визначило пріоритетні напрями наукових інтересів М.Гуменюка в цих галузях. Часто на сторінках періодики він виступає і як літературознавець, і як критик зі статтями, нарисами, рецензіями, присвяченими творчості Т.Шевченка, І.Франка, Б.Грінченка, О.Кобилянської, М.Черемшини, М.Яцкова, І.Вільде, Д.Павличка, К.Пелехатого, Я.Кондрі.

Помер М.П.Гуменюк 17 лютого 1988 року у Львові.

Різноманітна його діяльність як бібліографа, бібліотекознавця, літературознавця, редактора знайшла відбиття у бібліографічному покажчику «Михайло Прокопович Гуменюк» (Львів, 1980), укладеному Л.Ільницькою. Тут же представлена і література про нього, численні рецензії і відгуки на його праці.

 

 

 

Інформацію взято з видання:

 

Королевич Н.Ф. Михайло Гуменюк (1918-1988) / Н.Ф. Королевич //  Українські бібліографи XX століття / Н.Ф. Королевич. – Київ: Кн. палата України, 1998. – С. 264 – 265.