НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду

Вебінар «Інформаційний фронт шкільної бібліотеки»

23.06.2022

21 червня 2022 р. Закарпатським ОІППО (ЗОІППО) спільно з ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України (ДНПБ) проведено вебінар «Інформаційний фронт шкільної бібліотеки», у якому взяли участь понад 150 шкільних бібліотекарів області.

Захід відкрив директор інституту Сивохоп Ярослав Михайлович. У своєму вітальному слові він наголосив на важливій ролі бібліотек у забезпеченні якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу та надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадською і соціальною позицією, системою наукових знань відповідно до інтересів Української держави. Модерувала захід методист ЗІППО Турок Катерина Юріївна. Завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ Хемчян Ірина Іванівна свій виступ «Актуалізація діяльності шкільної бібліотеки в умовах війни» присвятила розгляду актуальних питань щодо активізації роботи шкільних бібліотек з національно-патріотичного виховання, популяризування української мови, підвищення якості інформаційного забезпечення учасників освітнього процесу Нової української школи, організації в шкільних бібліотеках осередків для тих, хто потребує психологічної підтримки. Вона наголосила на тому, що шкільні бібліотеки навіть у складний для нашої країни час залишаються провідниками національних ідей, патріотизму та європейських цінностей, просторами просвітництва і толерантності. Завідувач відділу формування інформаційних ресурсів ДНПБ Лобановська Інна Георгіївна надала рекомендації щодо актуалізації фондів шкільних бібліотек в умовах, що склалися в результаті російської агресії проти України. В її виступі «Комплектування фонду шкільних бібліотек в умовах воєнного часу» детально розглянуто сучасні підходи до вилучення з фондів бібліотек російської та російськомовної літератури, списання неповернутих видань тимчасово переміщеними особами – читачами бібліотек,  можливі шляхи поповнення фонду новою літературою тощо. Методист департаменту освіти і науки Закарпатської обласної військової адміністрації Шелепець Едіта Іванівна проінформувала учасників заходу з сучасним станом шкільних бібліотек області, а також ознайомила з деякими питаннями процесу відбору та замовлення навчальної літератури. Про досвід роботи з використання інтернет-технологій та соціальних мереж задля популяризування читання та інформаційного забезпечення користувачів розповіла завідувач бібліотеки Виноградівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 3 ім. Жігмонда Перені Хромей Марина Федорівна. Також досвідом своєї роботи поділилась завідувач бібліотеки Хустської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 5 Паулюк Валентина Михайлівна, яка презентувала методику проведення бібліотечного квесту.

Підводячи підсумки вебінару, модератор заходу Турок Катерина Юріївна подякувала всім учасникам за актуальні виступи і наголосила на тому, що в умовах російсько-української війни кожен шкільний бібліотекар своєю віданною працею на інформаційному фронті робить свій внесок у перемогу України над ворогом.

Матеріал підготувала
завідувач відділу науково-методичної,
соціокультурної та міжнародної діяльності
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
 І. І. Хемчян


Анонси та оголошення

20.02.2024

Конкурс на заміщення вакантних наукових посад Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського НАПН України Наказ від 19 лютого 2024 р.  № 11.     Детальніше...

08.02.2024

Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського оголошує конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи (бібліотечної) Детальніше...

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали