НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Виставка видань кінця ХІХ–поч. ХХ ст.

12 листопада 2009 р. у відділі наукового і прикладного бібліотекознавства було представлено виставку видань кінця ХІХ-поч. ХХ ст. із фонду кабінету бібліотекознавства.

 

Користувачі мали змогу ознайомитися з такими книжками:

“Библиотека начальной школы. Как ее составить и как ею пользоваться” М. Малиновського  (СПб., 1910).

“Пра­вила библиотеки императорского С.-Петербургского университета”, затверджені в 1904 році та видані 1908 року у друкарні Б.М. Вольфа;

“Школьная библиотека” Є. Проскурякової (Пг, 1916);

“Императорская публичная библиотека за сто лет. 1814-1914” (СПб., 1914);

“Библиотечное дело : рук. для устройства и содержания в порядке обществ., зем., шк. и част. б-к”, укл. В. Васильєв, (2-ге вид., СПб.; М., 1913) – посібник, у якому подано інструкції для бібліотекарів, зокрема щодо за­пису книжок, їхнього розміщення, видачі, звітності, улаштування читальні тощо;

“Зве­дення цифрових даних про діяльність бібліотек Харків­ського товариства грамотності” (1901 рік);

“О работе в детских и школьных библиотеках” А.К. Покровської (Російське бібліотечне товариство) (1918 р.);

“Комитет по устройству сельских библиотек и народных читален Харьковского общества по распространению грамотности в народе” (Х., 1897);

“Для народного учителя : учительские библиотеки, их значение, организация и список книг” (М., 1905);

“Учебно-педагогическая библиотека (На 1911-1912 учебный год)” (Пб. ; К., 1910)

“Книга и библиотека” Л. Б. Хавкиной (М., 1918);

“Доклад комиссии о каталогах книг для учительских, школьных и народных библиотек” (М., 1891);

“Опыт каталога ученических библиотек средних учебных заведений ведомства Министерства народного просвещения”(СПб., 1896);

“Что читать народу?” (ініціатор видання, редактор та один із авторів – X. Алчевська (М., 1906));

“Справочная книжка по чтению детей всех возрастов” М. Соболєва (С.Пб., 1903),

“Практика самообразования” (2-ге вид., М., 1919), “Как и с какой целью читать книги” (М.,1918) та “Этюды о русской читающей публике” (С.Пб., 1895) М.О. Рубакіна;

“Литература «маленького народа»” – критико-педагогічні бесіди з питань дитячої лі­тератури А. Круглова (М., 1897);

“О постановке внеклассного чтения и литературных бесед в средних учебных заведениях” Г. Дорофеева (О., І897);

“Руководство к устройству и веденню публичных народных чтений”, укладене Ха­рківською комісією з улаштування народних читань (2-ге вид., X., 1903);

“Проблемы детского чтения” Г. Вольгаста (Пб., 1919);

“Основы краевой библиографии” М. Здобнова (Л., 1926);

журнал “Библиотекарь”(1911р.) та ін.

 


 

 

Виставка викликала велику зацікавленість користувачів і співробітників бібліотеки.


 

 


Анонси та оголошення

24.12.2021

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повідомляємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 15 грудня 2021 року № 1336 «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р.  № 338 і постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р.  № 1236», відповідно до якої дію карантину продовжено до 31 березня 2022 року.

До послуг користувачів дистанційне обслуговування онлайн: реєстрація користувачів, віртуальна бібліографічна довідка, «запитай бібліотекаря», електронна доставка документів, визначення індексів УДК тощо (доступ через вебпортал бібліотеки https://dnpb.gov.ua/ua/ в розділі «Послуги»).

Про наявність літератури в бібліотеці можна довідатися через електронний каталог

Довідки за телефоном: (044) 467–22–14, через e-mail: dovidka_dnpb@i.ua (для довідок), fond.dnpb@ukr.net (послуги для віддалених користувачів)

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали