НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Науково-методологічний семінар (19.11.19)

19 листопада 2019 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ) відбувся постійно діючий науково-методологічний семінар «Наукова бібліотека та якість сучасної освіти». Науковий керівник – Л.Д. Березівська, директор бібліотеки, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України.

Із ключовими доповідями виступили: молодший науковий співробітник відділу науково-документного забезпечення, соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків ДНПБ Х.В. Середа Open Ukrainian Citation Index» як інструмент для відстеження публікаційної активності та цитованості українських вчених, видань та установ»); кандидат технічних наук, старший науковий співробітник відділу науково-технічного забезпечення та впровадження комп’ютерних технологій ДНПБ О.В. Баркова («Засади оцифрування в науково-дослідних установах»).

Участь в обговоренні цих питань узяли Л.Д. Березівська, Л.І. Страйгородська, А.В. Селецький, Л.О. Пономаренко та ін.

Завідувач відділу науково-документного забезпечення, соціокультурної діяльності та міжнародних зв’язків, кандидат наук із соціальних комунікацій Л.О. Пономаренко поінформувала присутніх про свою участь у конгресі «Наука і навчання в епоху цифрових технологій» (15–16 листопада), організованому УБА спільно з Goethe-Institut в Україні. Вона відзначила, що під час заходу міжнародні та українські експерти обговорювали сучасні тренди в освіті в умовах цифровізації суспільства.

Науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ А.І. Рубан представила огляд бібліотекознавчих видань «Інноваційна діяльність книгозбірень».

У рамках семінару відбулася презентація багатотомного видання творів видатного педагога Бориса Грінченка (Презентація). Унікальне зібрання презентував кандидат педагогічних наук, молодший науковий співробітник НДЛ грінченкознавства Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка М. В. Лашко, який за дорученням керівництва університету передав до фонду зазначені видання. Дякуємо ректору В. О. Огнев’юку, доктору філософських наук, професору, дійсному члену Національної академії педагогічних наук України, та колегам за подарунок, впевнені, що багатотомник займе гідне місце у фонді ДНПБ та стане в пригоді її користувачам.

Матеріал підготувала
канд. іст. наук.,
заст. директора з науково-інформаційної
та бібліотечної роботи
Л. Страйгородська


Анонси та оголошення

24.12.2021

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повідомляємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 15 грудня 2021 року № 1336 «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р.  № 338 і постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р.  № 1236», відповідно до якої дію карантину продовжено до 31 березня 2022 року.

До послуг користувачів дистанційне обслуговування онлайн: реєстрація користувачів, віртуальна бібліографічна довідка, «запитай бібліотекаря», електронна доставка документів, визначення індексів УДК тощо (доступ через вебпортал бібліотеки https://dnpb.gov.ua/ua/ в розділі «Послуги»).

Про наявність літератури в бібліотеці можна довідатися через електронний каталог

Довідки за телефоном: (044) 467–22–14, через e-mail: dovidka_dnpb@i.ua (для довідок), fond.dnpb@ukr.net (послуги для віддалених користувачів)

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали