НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Бібліотека це дзеркало і джерело духовної культури

Image
04060, Київ, М.Берлинського, 9 380 (44) 467-22-14 dnpb@i.ua Мапа проїзду
A A A

Науково-методологічний семінар (01.07.16)

01 липня 2016 р. у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського відбувся постійно діючий науково-методологічний семінар «Наукова бібліотека та якість сучасної освіти».

Науковий керівник семінару – Л. Д. Березівська, директор бібліотеки, доктор педагогічних наук, професор, координатор – С. М. Зозуля, заступник директора з наукової роботи, кандидат історичних наук.

У межах семінару було проведено засідання дискусійного клубу на тему «Бібліотека й читач: на шляху до гармонізації взаємодії». З основними доповідями виступили Хемчян І. І., завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського; Страйгородська Л. І., канд. іст. наук, завідувач відділу науково-документного забезпечення та зберігання фонду ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Презентація; Рубан А. І., науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського  Презентація.

Нині, коли в суспільстві відбуваються глобальні зміни, відчутними є зрушення, які стосуються підвищення вимог до професійних компетентностей фахівців бібліотечної галузі. Ця особливість пов’язана, у першу чергу, із трансформацією функцій та основних напрямів діяльності сучасних книгозбірень, які з традиційних бібліотек еволюціонували в науково-інформаційні та культурно-просвітницькі центри. Сьогодні здатність встановлювати й підтримувати контакти з читачами є необхідною умовою побудови ефективної комунікації. Тож важливою характеристикою сучасного бібліотечного фахівця є рівень його адаптованості до культурного, комунікаційного, техногенного, сучасного середовища, його вміння орієнтуватися в інформаційному потоці, правильно використовувати отриману інформацію.

На семінарі наскрізною стала теза, що професійна етика бібліотекаря – це кодекс правил, який визначає поведінку спеціаліста; сукупність норм, які відповідають існуючим законам та відомчим нормативним документам, професійним знанням, стосункам у колективі, глибокому усвідомленню моральної відповідальності за виконання професійних обов’язків.

Під час науково-методологічного семінару фахівці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського також розглядали актуальні проблеми української науки й освіти. Зокрема, Горбенко Н. А., наук. співроб.  відділу наукової інформаційно-бібліографічної діяльності проаналізувала освітні ЗМІ, в яких висвітлено проблеми професійної освіти, зокрема щодо участі України в туринському процесі-2016 для модернізації системи професійної освіти; підручникотворення для середньої школи; альтернативної освіти; проектів навчальних програм початкової школи тощо Презентація.

За результатами липневого засідання
постійно діючого науково-методологічного семінару
«Наукова бібліотека та якість сучасної освіти»
вироблено практичні рекомендації:

  • із метою сприяння реалізації принципів професійної етики бібліотечних працівників, принципів інтелектуальної свободи, забезпечення вільного доступу до інформації та свободи читання дотримуватися морально-етичних норм професійної діяльності відповідно до положень «Кодексу етики бібліотекаря» та «Кодексу етики ІФЛА»;
  • започаткувати проведення семінарів-практикумів із питань культури спілкування бібліотекарів, установлення контактів та зворотнього зв’язку в бібліотечному діалозі з читачем;
  • науковим співробітникам та бібліотечним фахівцям ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського активізувати участь у науково-практичних заходах УБА з етичних питань бібліотечної професії;
  • започаткувати відповідну рубрику в електронному періодичному виданні «Наукові праці Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського» щодо обговорення питань професійної етики;
  • розробити правила етичної поведінки з читачем для працівників ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського;
  • завідувачам відділів доручити ознайомити співробітників із новою редакцією «Правил користування ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського».

Матеріал підготувала
заступник директора з наукової роботи
ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського,
кандидат історичних наук
С. М. Зозуля

?

Березівська Л. Д. – доктор педагогічних наук, професор, директор бібліотеки, науковий керівник семінару; Зозуля С. М. – заступник директора з наукової роботи, кандидат історичних наук, координатор семінару

?

Хемчян І. І., завідувач відділу науково-методичного забезпечення діяльності мережі освітянських бібліотек ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

?

Страйгородська Л. І., канд. іст. наук, завідувач відділу науково-документного забезпечення та зберігання фонду ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського


Анонси та оголошення

24.12.2021

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Повідомляємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 15 грудня 2021 року № 1336 «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р.  № 338 і постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р.  № 1236», відповідно до якої дію карантину продовжено до 31 березня 2022 року.

До послуг користувачів дистанційне обслуговування онлайн: реєстрація користувачів, віртуальна бібліографічна довідка, «запитай бібліотекаря», електронна доставка документів, визначення індексів УДК тощо (доступ через вебпортал бібліотеки https://dnpb.gov.ua/ua/ в розділі «Послуги»).

Про наявність літератури в бібліотеці можна довідатися через електронний каталог

Довідки за телефоном: (044) 467–22–14, через e-mail: dovidka_dnpb@i.ua (для довідок), fond.dnpb@ukr.net (послуги для віддалених користувачів)

24.11.2021

Використання ресурсів EBSCO

Протягом жовтня-грудня 2021 року 200 закладів вищої освіти та наукових установ України, які влітку цього року подали відповідні заявки, мають змогу скористатися доступом до 12 баз даних платформи EBSCOhost у форматі безкоштовного тестового доступу.

Компанією EBSCO Information Services підготовлено коротке інформаційне відео українською мовою, в якому представлена інформація про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost, яке доступне за посиланням: bit.ly/3qS3xV9 .

Просимо заклади вищої освіти та наукові установи, які отримали тестовий доступ до ресурсів платформи EBSCOhost, поінформувати на власних інформаційних ресурсах співробітників про можливість використання до 31 грудня 2021 року таких електронних ресурсів.

Детальна інформація про налаштування тестового доступу до платформи EBSCOhost доступна на вебсайті ДНТБ України за посиланням: bit.ly/3ivt3uA .

У разі виникнення додаткових запитань щодо налаштування та використання тестового доступу установами, які його отримали, слід звертатися за роз’ясненнями до ДНТБ України на електронні адреси: dbservice@dntb.gov.ua або gordienko@dntb.gov.ua.

Всі матеріали

Наша анкета

Шановні користувачі!

ДНПБ України
імені В. О. Сухомлинського НАПН України прагне створити сучасний науково-освітній та культурний простір, що сприятиме якісному забезпеченню Ваших інформаційних потреб.

Просимо взяти участь в анонімному анкетуванні! 

Ваші відповіді допоможуть нам покращити бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів і слугуватимуть удосконаленню науково-інформаційного забезпечення сфери освіти, педагогіки, психології.

Вебінар

No meeting rooms are currently available to join.

Заходи

Всі матеріали

Виставки

Всі матеріали

Наші видання

Всі матеріали